/

Lužánky rozzáří Brno na osmi místech

Kam vyrazit v krátké dny? Ven s lampiony! A jak trávit večery? V rytmech swingu na tanečním parketě. Navíc se blíží první advent, který si užijete tvořením. S Lužánkami bude v listopadu i v prosinci o zábavu postaráno.


Lampionové průvody a dílny osmkrát jinak

Úkoly i pro nejmenší děti, zpívání u ohně nebo putování s Martinem na bílém koni. To vše za doprovodu spousty lampionů na několika místech v Brně. První listopadovou neděli 5. listopadu se uskuteční rovnou tři akce: Světýlka v Žabovřeskách ve Wilsonově lese na motivy pohádky O Budulínkovi, Martinská slavnost v Čertově rokli na Lesné a také lampioňák na Lánech v Bohunicích i s ohňostrojem.

V úterý 7. listopadu můžete vyrazit na lampionové putování Za bílým koněm v Novém Lískovci, kde vás čeká ohňová show s Cirkusem LeGrando. A kde se chystají cesty se světýlky i s vyráběním lampionů? Ve čtvrtek 9. listopadu na Martinském uspávání zahrady na Lince ve Starém Lískovci a Uspávání lesa – světýlkovou stezku v okolí Minigolfu Liška v Bílovicích nad Svitavou, v pátek 10. listopadu s vílou Maceškou na Louce na Vinohradech a v sobotu 11. listopadu na tradičním Uspávání broučků v Labyrintu v Bohunicích.

 

První prosincový víkend vás roztančí a naladí na Vánoce

Další, už adventní tvoření pro celou rodinu bude připravené první víkend v prosinci na Latě v Žabovřeskách a na Lesné. Podzimem a zimou se můžete i protančit. Big band Jazz Archiv vám bude hrát na Swingovém plese v sobotu 2. prosince a příští rok také v březnu, vždy v lužáneckém pracovišti Lidická. Vítaná je móda 20. a 30. let minulého století. Více na luzanky.cz.

 


Autorka: Kristýna Kolibová 
Fotografie: Jiří Duda, Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky