Lužánky pořád s vámi, v září i v tramvaji

Galerijní tramvaj DPMB hostí během září výstavu „Tehdy i teď, pořád s vámi“ k zahájení 70. sezóny Střediska volného času Lužánky. Jízdu tramvají si mohou Brňané zpestřit prohlídkou historických i současných fotografií z činnosti nejstaršího volnočasového střediska v České republice.


Galerijní tramvaj jezdí na různých trasách po celém Brně do konce září a kromě poutavých fotografií ze současnosti zde cestující najdou i fotografie historické. „Snažili jsme se přiblížit jedno téma z pohledu historického i současného. Najdete tu například fotografii z roku 1953 s názvem „1.výzkumná pionýrská expedice Prudká“ a k ní Letní tábor Indiánskou stezkou“  z roku 2017. Doufáme, že cestující naše fotografie zaujmou a zpříjemní jim cestu tramvají,“ láká na výstavu Gabka Odstrčilová z propagace.

Lužánky – středisko volného času vstupuje v září 2018 do své 70. sezóny a touto výstavou chce Brňanům připomenout, jak dlouho je tu s nimi. V současné době jsou Lužánky jedním z největších volnočasových zařízení v České republice. Během roku organizují přes 400 příležitostných akcí, nabízí více než 650 kroužků a ani v létě nezahálí. Během prázdnin letos proběhlo přes 250 příměstských a pobytových táborů. V Lužánkách najdete kluby, poradny, výukové programy, soutěže, závody i Lanové centrum Proud, Cirkus LeGrando nebo síť miniškolek Maceška. Pracoviště Lužánek najdete na 11 místech v Brně a okolí. Nabízí volnočasové aktivity a zájmové vzdělávání lidem každého věku od kojenců po seniory.


Autorka: Gabriela Odstrčilová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky