Chyťte si svou lužáneckou LApku a zapojte se do zvelebování Brna

Vyluštit šifru, splnit pár úkolů nebo si jen udělat pěknou procházku po Brně. Mobilní aplikace LApka na principu GPS vzniká v režii SVČ Lužánek jako součást oslav 70. sezóny. Účastníci hry získají nejen spoustu informací o Brně, ale také hlas na jeden z projektů Lužánky pro Brno. Na realizaci projektů se bude podílet i Magistrát města Brna, který akci podpoří finančně. Připravte si chytré telefony a vyrazte s Lužánkami za dobrodružstvím – aplikace se spustí 7. listopadu. 


Sotva SVČ Lužánky vypluly na Brněnské přehradě do jubilejní sedmdesáté sezóny, už chystají další bod celoročních oslav – Hra po Brně neboli Lužánecká LApka. Mobilní aplikace pro Iphony i pro systém Android využívá principu GPS podobně jako geocaching. Děti i dospělí si projdou s chytrými telefony několik okruhů po Brně a budou plnit úkoly či šifry týkající se Brna a Lužánek.

Sedm okruhů po deseti stanovištích a tři úrovně pro všechny generace

“LApka je rozdělená do tří úrovní. První je vhodná pro ty, kteří prahnou po znalostech o Brně, ale nechtějí plnit žádné úkoly. Pro akčnější účastníky je připravená druhá úroveň, která je založená právě na vědomostních otázkách a šifrách. Třetí je zase spíš pro rodiče s dětmi, kde jsou drobné úkoly, jako spočítej stromy na trase nebo přečti dětem pohádku,“ popsala všestranné využití vedoucí Hry po Brně Kateřina Děkaníková.

Příznivci LApky najdou v Brně dohromady sedm okruhů vždy po deseti stanovištích, například v Lužáneckém parku, Divišově čtvrti na Lesné nebo v Zamilovaném hájku v Řečkovicích. Odkaz ke stažení LApky bude od 7. listopadu na webových stránkách lapka.luzanky.cz.

Za splněný herní okruh hlas pro projekty Lužánky pro Brno

Na konci zvoleného okruhu získají účastníci informace o Brně a Lužánkách, dále bodové ohodnocení a možnost hlasovat pro projekt, který se uskuteční. „Projekty pro Brno navrhli zaměstnanci Lužánek tak, aby zlepšili využití volného času v okolí lužáneckých pracovišť. Mezi náměty se objevil například výukový altánek, lanová dráha pro nejmenší, sdílená polytechnická dílna, týmová plošina pro balancování nebo úprava dětského hřiště,“ uvedl vedoucí projektů Lužánky pro Brno Pavel Hradský. Vybudování vítězných projektů se ujmou sami Lužánečtí za finanční podpory Magistrátu města Brna.

Nejstarší volnočasová organizace v České republice SVČ Lužánky má sedmdesátku na krku, ale hravý duch se zde rozvíjí stále dál, ne-li víc! Další informace o 70. výročí naleznete na luzanky.cz/70-sezona.


Text: Kristýna Kolibová

Grafika k 70. výročí Lužánek: Tadeáš Plch

Podobné příspěvky