/

Podzimní zprávy z Legata

V říjnu se naplno rozjela 20. sezóna zájmové činnosti v kohoutovickém pracovišti Legato. Netradiční rukodělný Dřevák, kurz sebeobrany a osobního rozvoje nebo Elitní taiči, to je výběr z mnoha kroužků, kam se ještě můžete přihlásit. Další ročník zahájili také kohoutovičtí filmaři. A na podzim samozřejmě nebudou chybět tradičně netradiční akce jako lampioňák Léto a dým a pouliční divadelní představení Mezi řečí. Začtěte se a užívejte s námi babí léto!


Volná místa v kroužcích

Kromě  „starých kroužků“ jsme otevřeli kroužky nové, např. netradiční rukodělný Dřevák, o který je velký zájem. Proto jsme přidali další termín v úterý, kde je ještě pár volných míst. Pro rodiče s dětmi nabízíme mimo Family cirkusu, který je již naplněn po okraj, také Family street dance s lektorkou Luckou Baranyiovou. Má zkušenosti v oboru a umí pracovat s nejmenšími dětmi (s maminkami také).

Pro dospělé jsme rozšířili nabídku jógy i ve večerních hodinách – čtvrtek 19.00 a zajímavá je nová nabídka dlouholetého učitele čínských bojových umění mistra Dou – Johna Dauzat kurzů sebeobrany a osobního rozvoje – naučíte se, jak reagovat ve vypjatých situacích a jak použít sebeobranné techniky v případě nutnosti. Budete připraveni se bránit!

A také Elitního taiči pro fyzickou kondici, zdraví a dlouhověkost. Každý pohyb Taichi má svůj význam a naše výuka klade důraz na každý detail pohybu a na správný tok energie mezi jednotlivými pohyby – technikami. Jsou to znalosti mnoha generací předávaných tradičním způsobem z mistra na svého následovníka – 70 let zkušeností velmistra systému Yang taiči předané na mistra a vytříbené 40 lety jeho zkušeností s výukou.

Volná místa jsou i v tanečním souboru LaQuadrilla – podle svých zkušeností, dovedností a věku se můžete přidat ke stávajícím členům tohoto známého brněnského souboru. V dětské složce je stále místo pro začátečníky i pokročilé zájemce o tanec. S La Quadrillou zvládnete univerzální základy tance, získáte dobrou partu, se kterou zažijete spoustu dobrodružství i romantiky na výletech i letních soustředěních a táborech.

Kohoutovičtí filmaři zahajují novou sezónu

Se začátkem školního roku se sešla i skupina kohoutovických filmařů z Atelieru Lávka. Byla zahájena příprava akcí, které nás v nejbližší době čekají. Stalo se již tradicí, že vždy z jara a na podzim se filmaři prezentují na projekcích v SVČ Legato. Stejně je to i letos, kdy je pro Vás připravena Filmová soutěž – Malá šestnáctka, a to v sobotu 13. 10. od 9 hodin v sále centra volného času Legato, Stamicova 7. Soutěžní projekce prezentují práce amatérských filmařů z celé republiky. Díky prestiži, kterou si soutěž léty získala, čekají nás velmi zajímavé snímky. Přijďte podpořit filmaře z Kohoutovic, kteří byli vybráni komisí, aby nás reprezentovali. Vstupné je dobrovolné a zážitek zaručen.

Jenže to není všechno. Ihned po soutěžních projekcích začíná filmový workshop, tj. v sobotu 13. 10. od 18 hodin. Ten je otevřen pro zájemce ve věku 12 – 20 let a proběhne od soboty až do pondělí 15.10., kdy budou slavnostně promítnuty výsledky práce všech skupin. Kromě zájemců mezi mladými filmaři očekáváme i účast filmového kroužku z Lipska. Akce bude mít mezinárodní charakter, pracovním jazykem bude angličtina. Zájemci o filmovou dílnu se mohou přihlásit na mailové adrese: mirek.lavka@luzanky.cz (pan. Obrátil), k účasti není třeba žádné speciální vybavení, stačí chuť ke spolupráci s ostatními členy filmového štábu. Také se nehradí žádný účastnický poplatek. Přijďte zkusit práci filmařů, a pokud se Vám zalíbí, můžete v činnosti pokračovat v některém z filmových kroužků, které se na Legatu v Atelieru Lávka scházejí.

CHYSTÁME:

Léto a dým aneb kohoutovický lampioňák

Ano, i letos pro Vás Legato a Cirkus LeGrando připraví pouliční průvodové divadlo pro všechny generace, bude to ve středu 24. října, startujeme tradičně v 18 hodin od ZŠ Pavlovská. Lampiony, svíčky, světýlka s sebou.

Více info ZDE.

 

MEZI ŘEČÍ / The Between ProjeKt – představení

je připravované pouliční divadelní představení v žánru nového cirkusu z dílny česko-švýcarského souboru Pieds Perchés. V této nové inscenaci se mísí prvky nového cirkusu, akrobacie na laně a pohybového divadla. Jedním z hlavních cílů je vytvořit dílo s hlubokým tématem a výrazným uměleckým přesahem, které zaujme diváka nejen z řad široké veřejnosti, ale i z uměleckého světa. V pátek 9. 11. v  19.00 v Manéži pracoviště Legato, info na www.legrando.cz


Autor: Konrad Heczko

Foto: Archiv SVČ Lužánky – pracoviště Legato

Podobné příspěvky