/

Kouzelný sprej rozveselí ulice obrazci, které jsou viditelné pouze v dešti

Jeden víkend, kouzelný sprej a dvě pracoviště SVČ Lužánky. Během víkendu 20. – 22. dubna proběhne po celé republice několik akcí, na kterých se bude odhalovat street art viditelný pouze v dešti. V Brně odhalení proběhne na lužáneckých pracovištích Linka a Liška.

Rainworks je „kouzelný sprej“ který po nasprejování obrazce zmizí, a když je podklad suchý, není nic vidět. Sprej působí jako impregnace, po namočení podkladu se obrázek objeví. Tento sprej vymysleli a prodávají dva šikovní kluci v Seattlu, v Americe zaznamenal obrovský úspěch a pomalu se šíří do celého světa.  Středisko volného času Lužánky bude první nejen v České republice, ale i ve střední Evropě, kdo obrázky rozveselí deštivé dny.  Na oficiálních stránkách https://rain.works/ je mapa, kde jsou zaznamenány všechny Rainworks.

S nápadem na sprejování přišla Leja Řeháková (úžasná grafička z pracoviště Liška) a brzy se k ní přidali další nadšenci s Liškou v čele. Během  jednoho  dubnového víkendu se tedy bude sprejovat a odhalovat obrazce nejméně na šesti místech v České republice a na jednom v Irsku. K Lužánkám se přidaly SVČ Letokruh, DDM Mikádo, DDM Prachatice  –  pracoviště Volary a DDM Litomyšl.

V Brně se můžete přijít podívat na slavnostní odhalení na Den Země pořádaný SVČ Lužánky Linka v pátek 20. dubna mezi 16. a 18. hodinou. V Bílovicích nad Svitavou bude SVČ Lužánky Liška odhalovat obrazec namalovaný malými výtvarníky při startu šifrovací outdoorové hry Bílovický Hovnivál v neděli 22. dubna od  9 hodin. Pokud budete mít chuť zajet si na výlet, Rainworks najdete také v Letovicích, Vysokém Mýtě, Volarech a Litomyšli. Street art vydrží nejméně dva měsíce. Lidé po celém světě mají důvod těšit se na déšť, přidejme se k nim!

Bližší informace k akci najdete na webových stránkách Lišky a na facebooku.


Text: Markéta Šafaříková

Ilustrační fotografie:  https://rain.works

 

Podobné příspěvky