Oslavte svátky jara s Lužánkami

Pohladit si kuřátko, namalovat vajíčko, zastřílet si z luku, uplést pomlázku, otloukat píšťalku a vynést Morenu. O Velikonocích zavítejte na Latu, Lišku, Linku, Lesnou, Lysku a Lidickou a oslavte s Lužánkami svátky jara. 

Taky se už těšíte na Velikonoce? Zveme vás na velikonoční akce na našich pracovištích. Přichystali jsme pro vás příjemnou jarní atmosféru, řemesla, lidové tradice a hezké zážitky pro malé i velké. Těšit se můžete na:

15.3. Macešková dílna: Velikonoční dekorace na dveře

Přivítejte jaro velikonoční dekorací, kterou si vlastnoručně vyrobíte. Pracoviště Lata v Žabovřeskách zve na jarní výrobu věnců na dveře.

22.3. Zdobení perníkových 3D vajíček

Zajeďte si před Velikonocemi do Bílovic nad Svitavou a ozdobte si netradiční velikonoční vajíčko!

23.3. Velikonoční dílna pro veřejnost

Tradiční velikonoční dílna na pracovišti Linka ve Starém Lískovci. Čeká na vás jarní nálada, výroba smaltovaných lžiček, vyřezávání a malování veselých dřevěných kraslic a zajíců, pečení jidášů, malování hrnků a talířků a další vlastnoručně vyrobené radůstky.

25.3. Jaro na Lesné

Na zážitkovou neděli zve rodiny s dětmi pracoviště SVČ Lužánky na Lesné. Můžete se těšit na velikonoční tradice a zvyky, jarní dílny i neobvyklé sportovní aktivity. Přijďte v neděli 25. března na Lesnou a nalaďte se na jaro!

27.3. Velikonoční Lyska

Pracoviště Lyska v Novém Lískovci si opět připravilo tvořivé dílny, tentokrát tematicky zaměřené na oslavu jara. Pro návštěvníky bude připraveno hned několik dílen, kde si každý najde to své.

29.3. Velikonoce v Lužánkách

Pokud nevíte, kde si vyrobit mrskačku nebo namalovat vajíčko, přijďte na Zelený čtvrtek do Lužánek. Na malé návštěvníky tu budou čekat kromě mnoha tvořivých dílen i živá kuřátka, králíci a kozičky ve výběhu na zahradě.

A kam se chystáte o Velikonocích vy? Podívejte se na www.luzanky.cz/velikonoce a oslavte svátky jara s Lužánkami.


Text: Anna Petrželková, Anna Franková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky