Podpořte děti v rozvoji technického nadání přes letní tábory

Lužánky pro nadané. Projekt, který už několik let pomáhá objevovat v dětech jejich mnohdy skryté vlohy. „Pro nadané“ neznamená, že se to týká úzké skupinky dětí. Naopak! Výjimečné jsou všechny děti, jen je potřeba zjistit v čem. A od toho jsou tu pedagogové ze SVČ Lužánky, kteří pomohou rozvíjet v dětech technické a jiné předpoklady na speciálních letních táborech. Jsou vaše děti ve věku od 11 do 15 let a je jim blízké téma techniky a vědy? Vyberte jeden z lužáneckých táborů, které jsou podpořené dotací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).


Máte doma nadané dítě? Ano, máte!

Nadání a talent už delší dobu nevnímáme jen jako výsledek testu IQ. Taková informace je spíše jen důkazem o tom, jak dobře umí dítě vyplnit takový, či obdobný test. Nadání může být souborem různých schopností, které je třeba rozvíjet a mohou se týkat matematiky, jazyka, technického, výtvarného, hudebního, kreativního či jiného myšlení, schopnosti vidět souvislosti pohybovat se, uvědomovat si své tělo a koordinovat ho, manuální zručnosti, organizační, či vůdcovské vlohy a další. Je tedy téměř jisté, že máte doma nadané dítě – jen je potřeba zjistit jak.

„Cesta k objevení nadání vede přes podporu zálib vašich dětí a také nabízení různých podnětů pro jeho rozvoj a hledání. Motivovat ho a pomáhat mu v objevování sama sebe,“ vysvětlil Zdeněk Humpolík, který se v SVČ Lužánky zaměřuje na vzdělávání dětí i dospělých.

Už několikátý rok nabízí Lužánky aktivity pro nadané děti v rámci projektu Lužánky pro nadané. Letos je to nabídka příměstských táborů, která je podpořená dotací MŠMT. Nebojte se a podpořte svoje dítě na jeho cestě k tvůrčímu životu, najděte společně s ním jeho nadání. Naši pedagogové vám poradí s výběrem a přihlášením.

 

Speciální nabídka táborů rozvíjející především technické nadání u dětí ve věku od 11 do 16 let

Error 2

  • Linka – Brno-Starý Lískovec
  • 12 – 16. července 2021

Jsi nadaný na techniku? Víš, co je pájka? Nebojíš se pořádně říznout do dřeva? Chceš se dozvědět něco o geologii a najít vlastní zkamenělinu? V tom případě je pro tebe náš příměšťák jako stvořený!

 

Tajemství přírody

  • Linka – Brno-Starý Lískovec
  • 19. – 23. července 2021

Zajímá tě přírodověda? Máš rád zvířata a rostliny a chtěl by ses o nich něco dozvědět od odborníků? Víš, co všechno žije a roste v jeskyních? Už jsi viděl zkamenělinu? Tak tenhle příměšťák je právě pro tebe!

 

Letní chemické soustředění 2021

  • Linka – Brno-Starý Lískovec
  • 27. července – 7. srpna 2021

Opravdové pokusy v chemické laboratoři, exkurze, hry, výlety za poznáním. Laborování bude probíhat v laboratořích Masarykovy univerzity v bohunickém Kampusu.

 

Foxy Tech 

  • Liška – Bílovice nad Svitavou
  • 16. – 20. srpna 2021

Příměstský tábor pro nadané žáky, kteří se zajímají o nové technologie 3D tisku a zároveň se nebojí vzít do ruky nářadí jako pilku, metr a vrtačku.


Autoři textu: Zdeněk Humpolík, Kateřina Hanáková, Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky – Liška

Podobné příspěvky