Do oslav sedmdesátého výročí se zapojí lužánečtí, veřejnost i magistrát

Lužánky tu s námi v dalším školním roce budou neuvěřitelných sedmdesát let. Co se v rámci oslav sedmdesáté sezóny plánuje kdo všechno se zapojí? Na to odpovídá Milena Bogdálková, koordinátorka oslav.

Co je tvoje nejstarší vzpomínka na Lužánky?

Já jsem tehdejší Dům pionýrů a mládeže objevila ve druhé třídě, to jsem začala chodit do Zeměpisné společnosti. Je zajímavé, že klubovna Zeesky byla na  úplně stejném místě jako dnes a takřka nic se  nezměnilo, to mi přijde úžasné. Ono je to totiž už pětapadesát roků.

V Lužánkách už jsi teda pěknou řádku let. Jakou máš teď roli v rámci oslav sedmdesáté sezóny?

V Lužánkách pracuji už čtyřiatřicet let, a tak znám spoustu lidí napříč všemi pracovišti. Jsem v roli koordinátora a snažím se dát všechny části oslav dohromady, aby si to pak pěkně sedlo a všechno klapalo tak, jak má.

Kdo další je do oslav Lužánek zapojený?

Jsem moc ráda, že do oslav se ochotně zapojili kolegové z celých Lužánek a vzniklo několik skvělých týmů. Zahajovací  párty pro zaměstnance na přehradě má na starosti Pavel Hradský a Jana Blatná z pracoviště Lesná. Hra po Brně se připravuje pod taktovkou Zdeňka Humpolíka a Katky Děkaníkové z Lidické. Projekty Lužánky pro Brno jsou opět v režii Pavla Hradského a závěrečný program připravuje tým mladých zaměstnanců Lužánek který vede Madla Janíková z Lidické. 

Co všechno se plánuje v rámci oslav uskutečnit pro veřejnost?

Od září si budou moci dospělí, děti, maminky s kočárky i studenti v rámci Hry po Brně  projít sedm okruhů s různou tématikou po deseti zastávkách na zajímavých místech Brna podle GPS. Potom jsou tu Projekty pro Brno, v rámci kterých vybereme ve spolupráci s magistrátem několik zajímavých projektů, které zvelebí brněnský veřejný prostor a na jejichž realizaci se budeme podílet my, lužánečtí. Gabka Odstrčilová z propagačního oddělení pracoviště Lidická taky plánuje výstavu dobových  i současných fotografií s názvem Tehdy a teď, která by měla jezdit od září v tramvaji a potom putovat dál. No a na závěr sezóny čeká veřejnost překvapení v režii mladých lužáneckých zaměstnanců.

Co bys na závěr Lužánkám popřála do dalších let?

Já jsem zažila v Lužánkách skvělé období, zejména po roce 1989, kdy jsme všichni dělali, co nás bavilo a co jsme uměli, a bylo to úžasné. Přeji všem svým kolegům, aby z Lužánek odcházeli po letech se stejným uspokojením z práce tak, jako já. A k tomu bych ještě  přidala citát z divadelní hry Lásky paní Katy. Vlak by měl jet tak pomalu, aby motýli mohli létat oknem dovnitř  ven“. Tak ať se z Lužánek nevytratí přívětivá atmosféra, pohoda a přátelství!


Text: Anna Petrželková

Grafika k 70. výročí Lužánek: Tadeáš Plch

Podobné příspěvky