Červencové putování po pobytových táborech

V červenci se děti vydaly spolu s lužáneckými instruktory na pobytové tábory, které jsou, jako každý rok, připraveny v pestré směsici témat. Můžete si zahrát skvělé táborové hry, jako například galaktický M.A.R.S., věnovat se ručním pracím nebo kočovat s komediantským vozem taženým koňským spřežením a každý večer hrát divadlo na jiné štaci. Tábory jsou určeny nejen dětem různého věku, ale i dospělým. A o zážitky není nouze!

V červenci jsme se zástupkyní ředitele Petrou Rycheckou uskutečnily malou inspekční cestu po vybraných pobytových táborech, abychom zjistily, jak se děti mají, jak se jim na táboře líbí, a také abychom se na vlastní oči přesvědčily, jak je táborová činnost vedená po odborné stránce.

Jako první jsme navštívily tábor pro rodiče s dětmi na téma pohádek o Krysácích. Ráno nás přivítal nádherný opar nad řekou Dyjí a děti s rodiči jsme našly v lese, jak hrají poznávačku mezi stromy. Než jsme odjely, už se nám děti přišly pochlubit s pracovními listy, do kterých zapisovaly nebo kreslily hledaná zvířátka.

Putovaly jsme dále do Jižních Čech, abychom se podívaly na stanový tábor oddílu Vlčat v Lomech u Kunžaku. Právě pršelo, ale na dobré náladě to nikomu ani trochu neubralo. Děti seděly s instruktory v jídelně, kde měly k odpolední svačině připravené jogurty, vánočku a čerstvá jablka. Hrály deskové hry, kreslily, nebo psaly dopisy domů.

Večer jsme pak dorazily do rekreačního střediska na Čeřínku u Jihlavy, kde právě probíhala večerní hraná pohádka o Křemílkovi a Vochomůrkovi a pak zpívání u kytary na dobrou noc. Jak by tak ne, když se jednalo o tábor pro rodiče s malými dětmi, které už se chystaly do postýlek? Jakmile malí Křemílci usnuli, maminky se vrátily do společenské místnosti, aby vyráběly trička s obrázkem pařezové chaloupky a smaltovaly rukojeti cedníčků na čaj. Proč? Protože Vochomůrka měl právě rýmu a takový cedníček se prostě vždycky hodí.

Druhý den ráno jsme putovaly do Východních Čech, kde jsme se snažily v terénu najít vůz s koňmi a skupinou náctiletých herců, kteří kočovali s divadelním představením Krysař. Nakonec se nám podařilo kočovníky v terénu objevit díky cyklistovi, který nás nasměroval. V době mobilních telefonů? Jo, protože mobily na rozdíl od dobrých pocestných občas nemají signál!

Večer jsme zakotvily v Daňkovicích na Vysočině, kde probíhal dívčí tábor plný tvoření. Viděly jsme hotová nádherná zrcadla s mozaikovými rámy a právě se rozbíhalo šití kosmetických taštiček, výroba přírodních krémů a korálkování. Škoda, že jsme nemohly zůstat déle, bylo to skutečně lákavé. No, alespoň jsme si ještě upekly špekáček u táborového ohně a víte jak? Na vidlích!

Putování jsme zakončily na stanovém táboře v Otaslavicích, kde nás zastihl hustý déšť, ale chod tábora to nijak nenarušilo. Místo plánovaného odpoledního výletu se nakonec hrály hry. Ale s vyhlídkou, že hned další den se půjde na koupání do místního biotopu, takže hurááá! Z tábora jsme si kromě mokrých svršků odvezly vzpomínku na překrásný výhled do krajiny, která tábor situovaný nezvykle na kopečku, obklopuje.

Fotografie a videa z našeho putování postupně zveřejňujeme na Instagramu. Najděte si nás pod @svc_luzanky nebo pod tagem #mojeluzanky.


Text: Jolana Breitenbacherová, oddělení propagace

Fotografie: Jolana Breitenbacherová

Podobné příspěvky