Co všechno lze zažít na táboře s Lužánkami

Zajímá vás, co všechno lze zažít na táboře s Lužánkami? Přečtěte si, jak probíhal letošní detektivní tábor pracoviště Lány a co všechno malí i velcí detektivové prožili.

Koho by napadlo, že bude na táboře vyšetřovat opravdický zločin? Nás vedoucí tedy určitě ne. A přesto se tak stalo. S dětmi z tábora Záhada Růžového pantera jsme při hře v lese narazili na skutečnou lidskou ruku. Ležela tam celá od krve, schovaná pod stromem. Nejdřív jsme se opravdu hodně lekli a hned volali policii, ale protože to shodou okolností byl  tábor detektivní, tak jsme s dětmi z dostatečné vzdálenosti ruku a její okolí prozkoumali. Vše jsme sepsali a hlášení předali policii.

Jaká byla naše radost, když dalšího dne vyšel o celé hrozivé události článek v novinách. Byli jsme slavní! V novinách se také psalo o tom, komu ruka patřila a dokonce, že policie už má pachatele (tedy bohužel mrtvého, protože se při zatýkání bránil a došlo k přestřelce, při které byl pachatel zabit). To nás velmi uklidnilo, protože i přes ujišťování policie, že nám nehrozí nebezpečí, jsme měli s dětmi obavy a do lesa jsme už nevkročili.

V novinách však také psali, že nám policie děkuje za pomoc a že můžeme čekat osobní návštěvu vrchního náčelníka Policie v Moravskoslezském kraji s blíže nespecifikovanou odměnou. Celý tábor jsme se těšili a vyhlíželi policejní auto – nakonec jsme se dočkali. Bohužel vzhledem ke spoustě povinností nepřijel vrchní náčelník osobně, ale poslal nám jako poděkování úžasný policejní dort.

Tento tábor zůstane navždy zapsán v paměti nás vedoucích, dětí, ale věřím že i rodičů, kterým domů chodily nezapomenutelné dopisy a pohledy!


Text: Petra Goczalová z pracoviště Lány

Fotografie: Archiv pracoviště Lány

Podobné příspěvky