Kam v Brně na zábavnou procházku? Poradí aplikace LApka

Hledáte skvělé místo na rande, dobrodružství s partou kamarádů, procházku vhodnou i pro kočárky nebo méně náročnou cestu pro malé děti, kde se nebudou nudit? Brno skýtá zajímavá a pro mnohé dosud neobjevená zákoutí, na která vás zavede mobilní a hravá aplikace LApka. Nabízí sedm tras v Brně, vždy po deseti stanovištích. Dohromady tak navštívíte sedmdesát míst, které připravilo Středisko volného času Lužánky k oslavám 70. výročí.


Hra po Brně neboli lužánecká LApka využívá principu GPS podobně jako geocaching. Děti i dospělí si mohou s chytrými telefony projít několik tras a plnit úkoly či šifry týkající se Brna a SVČ Lužánky nebo si jen udělat zajímavou procházku. „LApka vás vytáhne ven, ukáže místa známá z jiného úhlu pohledu a také zcela nová, která určitě stojí za návštěvu. Na každé trase vás čeká deset zastavení, kde si můžete vybrat ze tří úrovní s různě náročnými úkoly. Díky tomu si aplikaci užívají všechny generace,“ popsala hlavní cíle vedoucí projektu a vedoucí lužáneckého pracoviště Lidická Kateřina Děkaníková.

 

LApku můžete hrát i offline

Zájemci o hru také ocení jednoduché ovládání a mnohé technické vychytávky. „Stačí mít telefon, přidat si webovou aplikaci lapka.luzanky.cz na plochu a objevování Brna může začít. Na procházce nepotřebujete ani mobilní data, ani orientační smysl. Navíc lze vybírat trasy podle délky, náročnosti nebo třeba dostupnosti s kočárkem a na kole,“ uvedl webový vývojář Lukáš Kadletz. Zatím se můžete procházet a hrát na sedmi místech v Brně, například v Lužáneckém parku, na Lesné, v okolí obory Holedná nebo ve Wilsonově lese. V budoucnu organizátoři plánují rozšířit aplikaci o další herní trasy.

Kdo se zapojil do poznávání města s LApkou, ten pomáhal rozvíjet volný čas v Brně

Brňané rozhodli, chceme atrakce pro malé děti, výukový altán a sdílenou dílnu. O vítězných projektech rozhodovali od listopadu minulého roku účastníci lužánecké mobilní aplikace LApka, na jejichž realizaci věnovalo město Brno téměř půl miliónu korun. Největší počet hlasů získala lanová dráha pro nejmenší a týmová plošina, které vzniknou v Lanovém centru Proud na Lesné, také venkovní posezení a výukový altán na pracovišti Louka ve Vinohradech a sdílená polytechnická dílna na Lesné.

     „Mám radost, že můžeme rozšířit nabídku pro malé děti i dospělé. V minulosti jsme lanovou dráhu i týmovou plošinu měli, vracíme se tak k osvědčeným a oblíbeným atrakcím,“ zmínil vedoucí Lanového centra Proud v Brně na Lesné Lukáš Sedliský, který je autorem vítězných projektů.

I když je hlasování pro projekty u konce, hravá mobilní aplikace baví všechny generace nadále. Dobrodružství začíná na lapka.luzanky.cz.


Text: Kristýna Kolibová

Fotografie: Jolana Breitenbacherová, Kristýna Kolibová, archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky