Zkraťte si čekání na Ježíška na Vánočním domečku

Tak jako minulý rok, i letos máme šanci se v Lužánkách na chvíli zastavit, oprostit od předvánočního shonu a připomenout si, co je o Vánocích opravdu důležité. Přijďte s rodinou nasát kouzlo Vánoc, vyrobit si dárečky a třpytivé ozdoby a zkrátit tak čekání na Ježíška. V Lužánkách bude v sobotu 17. prosince vládnout pravá vánoční atmosféra provoněná purpurou, doprovázená vánočními koledami a dobrými skutky.

Pracovníci střediska volného času Lužánky připravili pro děti i jejich doprovod celodenní sváteční program. „Návštěvníci si budou moci vyzkoušet tradiční vánoční zvyky a obřady, pro ty nejmenší je připraven poutavý program „Dvanáct měsíců k Vánocům,“ ti větší si budou moci v šestnácti dílnách vyrobit vánoční ozdoby, dekorace i zajímavé vánoční dárky,“ vyjmenovává pořadatelka akce Eva Horká. Nebude chybět ani vánoční koncert, občerstvení a dobročinný vánoční obchůdek.

Letos by měl výtěžek obchůdku pomoci sedmileté Simonce, která potřebuje nový invalidní vozíček. Simonku trápí spinální muskulární atrofie. To je nemoc, která postihuje příčně pruhované svaly, tedy svaly ovládané vůlí, pomocí nichž můžeme chodit, ovládat hlavu, krk a také polykat. Momentálně neovládá dolní končetiny a její se stav se bohužel nelepší, popisuje osud dívky organizátorka projektu Jana Schmidová. Více se o charitativním projektu můžete dočíst v našem rozhovoru.

Podrobné informace o vánočních dílnách a o programu Vánočního domečku získají zájemci na webových stránkách Lužánek.


Text: Anna Petrželková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky