/

JAK ZKLIDNIT DĚTI? POHÁDKOU A TVOŘENÍM #10

Oblíbený kroužek Kubík pro rodiče s dětmi se z lužáneckého pracoviště Lány přesouvá k vám domů. Každý týden bude mít Petra GoczalováLucka Stará a Monika Hurtová připravenou pohádku a tvoření na vybrané téma pro nejmenší děti ve věku od půl roku do zhruba 3,5 roku. V desátém díle uvidíte pohádku, Jak Krtek a Myška jeli na prázdniny. A pak si podle video návodu vyrobíte prázdninový deníček!


Pohádka: Jak Krtek a Myška jeli na prázdniny

Milé děti, pohodlně se usaďte a poslechněte si příběh od Petry Goczalové, tentokrát Krtkovi a Myšce, jak navštívili babičku s dědou a taky zoo. Poznáte všechna zvířátka, která se v pohádce objeví?

Tvoření: Vyrobte si prázdninový deníček na vzpomínky

Z pohádky už víte, že Krteček a Myška odjeli na prázdniny a měli spoustu zážitků. Vás už taky brzy čekají dva měsíce plné dobrodružství. Tak abyste na žádné nezapomněli, vyrobte si s Luckou Starou deníček, kam si všechno pečlivě zapíšete.

Co budete potřebovat na tvoření?

  • Tvrdý i měkký papír
  • Barevné papíry
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Sešívačku nebo provázek
  • Fixy nebo pastelky

Jak na to?

  1. Nejprve si tvrdý papír velikosti A4 rozstřihněte napůl. Obě půlky přehněte napůl. Takových tvrdých listů můžete vytvořit, kolik budete chtít. Čímž si určíte, jak tlustý bude váš deníček, tedy kolik v něm bude listů na vaše poznámky.
  2. Pak si připravíte barevný papír opět A4, který taky přeložíte napůl, a na něj nalepíte napůl přehnutou A5 měkkého papíru. Barevný papír se tak stane obalem měkkého papíru – přední a zadní strany deníčku. Tuhle barevnou A5 zase přeložíte napůl.
  3. Do obalu vložíte připravené listy a sešijete sešívačkou, můžete také prošít jehlou a nití nebo obvázat provázkem. Na přední stranu nezapomeňte napsat jméno, komu deníček patří a krásně si jej vyzdobit. Užijte si tvoření!

Tip: Do deníčku můžete psát nejen své zážitky, ale také si tam lepit vstupenky z návštěv zajímavých míst, jízdenky, fotky a jiné předměty z výletů.

Neviděli jste předchozí díly s pohádkou a tvořením z Lánů?  Podívejte se na Lužánky Live na I. díl: O Krtečkovi, Myšce a Housence, II. díl: O Krtečkovi, žabce a víle, III. díl: O Koblížkovi, IV. díl: Krtek a vajíčko, V. díl: Broučková pohádka, VI. díl: O perníkové chaloupce, VII. Díl: O zatoulané ovečce, VIII. díl: O holčičce, která nerada uklízela a IX. díl: Jak Krtek a Myška jeli na prázdniny

Seriál s pohádkou a tvořením vychází z pravidelného kroužku Kubík z lužáneckého pracoviště Lány, který je určený pro rodiče s nejmenšími dětmi ve věku 0,5 – 3,5 roku. Každá lekce je vždy na určité téma, nejčastěji aktuální roční období, dále také oblíbené hodiny s hasičskou, dopravní, pohádkovou nebo třeba zvířátkovou tematikou. Rodiče s dětmi si na hodinách kroužku užívají pohybové aktivity jako cvičení u říkanek, hry s padákem, cvičení na velkých míčích, opičí dráhu a také Orffovy nástroje. V závěru hodiny slouží pohádka a tvoření ke zklidnění. Děti v kroužku rozvíjí hrubou i jemnou motoriku, komunikační dovednosti, rozumovou i řečovou složku, a v neposlední řadě sociální kontakt s ostatními dětmi a rodiči. Kroužek vedou Lucka Stará, Petra Goczalová a Monika Hurtová.


Autorky videí: lektorky Petra Goczalová a Lucie Stará

Autorka textu: Kristýna Kolibová

Podobné příspěvky