/

Jak zklidnit děti? Pohádkou a tvořením #5

Oblíbený kroužek Kubík pro rodiče s dětmi se z lužáneckého pracoviště Lány přesouvá k vám domů. Každý týden bude mít Petra GoczalováLucka Stará a Monika Hurtová připravenou pohádku a tvoření na vybrané téma pro nejmenší děti ve věku od půl roku do zhruba 3,5 roku. V pátém díle uvidíte Broučkovou pohádku. A pak si podle video návodu vyrobíte korunku z papíru!


Broučková pohádka

Milé děti, pohodlně se usaďte a poslechněte si příběh od Petry Goczalové, tentokrát o pyšné Berušce a partě broučků i s Ferdou Mravencem. Jak příběh na louce dopadne? Dozvíte se z další video pohádky.

 

Tvoření: Vyrobte si korunku z papíru

Z pohádky už víte, že si pyšná Beruška uvědomila, že nejdůležitější je přátelství. A na počest právě broučků kamarádů si společně vyrobíte papírovou korunku. Jak na to hravě poradí Lucka Stará v dalším video návodu.

Co budete potřebovat na tvoření?

  • Tvrdý papír
  • Fixy
  • Nůžky
  • Pastelky
  • Lepidlo
  • Sešívačka

Jak na to?

  1. Nejprve si vytvoříte obličej Berušky a Ferdy Mravence. Jak? Namalujte kruh, pak do něj namalujte oči, pusu, nos a tykadla. V případě Berušky ještě vlásky a u Ferdy šátek. Pak po obou stranách obličeje namalujte tělíčko s nožkami. A vybarvěte.
  2. Tělíčko i obličej vystřihněte a nalepte na pruh z papíru, což bude čelenka na hlavu. I tento pruh můžete vybarvit dle libosti. Můžete také přeskočit první bod a postavičky si na pruh z papíru přímo namalovat.
  3. A je to! Už jen scvakněte papír sešívačkou nebo lepidlem tak, aby hezky seděl na hlavu malé královny nebo krále.

 

Neviděli jste předchozí díly s pohádkou a tvořením z Lánů?  Podívejte se na Lužánky Live na I. díl: O Krtečkovi, Myšce a Housence, II. díl: O Krtečkovi, žabce a víle, III. díl: O Koblížkovi a IV. díl: Krtek a vajíčko.

Seriál s pohádkou a tvořením vychází z pravidelného kroužku Kubík z lužáneckého pracoviště Lány, který je určený pro rodiče s nejmenšími dětmi ve věku 0,5 – 3,5 roku. Každá lekce je vždy na určité téma, nejčastěji aktuální roční období, dále také oblíbené hodiny s hasičskou, dopravní, pohádkovou nebo třeba zvířátkovou tematikou. Rodiče s dětmi si na hodinách kroužku užívají pohybové aktivity jako cvičení u říkanek, hry s padákem, cvičení na velkých míčích, opičí dráhu a také Orffovy nástroje. V závěru hodiny slouží pohádka a tvoření ke zklidnění. Děti v kroužku rozvíjí hrubou i jemnou motoriku, komunikační dovednosti, rozumovou i řečovou složku, a v neposlední řadě sociální kontakt s ostatními dětmi a rodiči. Kroužek vedou Lucka Stará, Petra Goczalová a Monika Hurtová.


Autorky videí: lektorky Petra Goczalová a Lucie Stará

Autorka textu: Kristýna Kolibová

Podobné příspěvky