Cyklonadšenci z Lužánek v květnu opět šlápli do pedálů

Na kole nemusejí jezdit jen sportovci v elastických dresech, ale také zaměstnaní lidé jakékoliv profese. Taková je hlavní myšlenka sedmého ročníku celostátní soutěže Do práce na kole, která se uskuteční během května ve třiatřiceti městech po celé České republice. Svoji účast potvrdily také Lužánky a do soutěže vyslaly hned několik soutěžních týmů. Osmnáct lužáneckých cyklonadšenců společně nažhavilo své bicykly už 1. května.

Letošního sedmého ročníku celostátní soutěže Do práce na kole se účastní osmnáct statečných cyklistů a cyklistek ze všech koutů Lužánek. Za Lužánky soutěží celkem pět týmů: dva týmy z pracoviště Lidická, dva týmy z podpůrného oddělení Hilleho a jeden z pracoviště Louka na Vinohradech. Soutěž probíhá celý květen a týmy mohou v Brně soutěžit nejen o hlavní cenu – městské kolo od Cyklospecialit, ale také o knihy, cyklistické doplňky, poukazy do barů, cykloslužby, turistické průvodce, mošty, vína nebo vstupy do kina.

Za Středisko volného času Lužánky koordinuje letošní ročník Do práce na kole personalistka Zuzana Hrdová: „Hlavní myšlenkou této soutěže je přispění k lepšímu životu v našich městech, ale každý máme určitě i nějakou další motivaci. Udělat něco pro sebe, město, společné zážitky s kolegy nebo třeba pěkné tričko. Já osobně letos vyšlápnu už čtvrtým rokem a největší výzvou je pro mě jako každoročně jednoduše vyjet na kole za každého počasí.“

Smyslem soutěže Do práce na kole je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek používali jízdní kolo či jakoukoliv jinou bezmotorovou formu dopravy. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu,“ připomínají pořadatelé soutěže ze spolku Auto*Mat, který prosazuje lepší prostředí a kvalitní život ve městě.


Text: Anna Petrželková

Ilustrační fotografie: Auto*Mat

Podobné příspěvky