Na jaký tábor jezdila česká miss nebo známý motocyklový závodník?

Zeptali jsme se známých brněnských osobností, kam jezdily jako děti na letní tábory a jaké vzpomínky si z nich odnesly.

Karel Abrahám

Když jsem byl menší, tak jsem jezdil pravidelně v zimě na lyžařské soustředění a v létě zase na tábory. Bylo to super, i když taky pěkná makačka. Pořádně jsme si mákli, když jsme třeba jezdívali na kole na Rýšovu studánku. Nedávno jsem tamtudy znovu jel a říkal jsem si, že se mi to asi jen zdálo, jak jsem byl malej. No, nezdálo, i teď jsem se pěkně zapotil. Taky si vzpomínám na stezku odvahy, při které jsme dokonce jednou narazili na topící se pár v přehradě. Mysleli jsme, že to je klasicky nachystaný od naší vedoucí, ale opravdu se to dělo! Ani už si nepamatuju, jak to tenkrát vlastně dopadlo…

Karel Abrahám, motocyklový závodník


3220088_michaela-salacova

Jako dítě jsem jezdila na tábory pravidelně každé léto a naprosto jsem to milovala. Jsou to jedny z mých nejhezčích vzpomínek – často vzpomínám třeba na první lásky nebo na ten adrenalin na stezkách odvahy. Jezdila jsem i na skautské tábory, kde jsme vařili v kotlíku a spali pod širákem. Dokonce jsem později několik let po sobě bývala na táborech i jako vedoucí – mám ráda děti a trávit s nimi léto bylo vždycky super.

 Michaela Salačová, autorka Cool Brno Blog a Miss ČR 2000


salik sláma

Nejprve jsem jezdil na letní tábory jako „návštěvník“ můj otec mě s sebou bral, když jezdil fotit skupinové fotky dětí na vyhlášených táborech v naší obci Rešice. Za těmito táborníky jsme se pak vypravovali jako místní děti na kolech. Sám jsem trávil na táborech pouze dvoje prázdniny, ale příliš jsem si je neprožil, protože oba pobyty jsem proležel s podezřením na zánět slepého střeva v blízkých nemocnicích. Svoje děti budu na tábory rád posílat, čeká je to počítám tak za dva – tři roky.

Salik Sláma, brněnský fotograf


Text: Redakce

Fotografie: Archiv respondentů a SVČ Lužánky

Podobné příspěvky