Lužánky ovládnou mladí tvůrci

Účes od populárního holiče, lokální kousek do šatníku, krásný designový předmět do domácnosti nebo květiny od známého brněnského floristy. Třetí ročník přehlídky mladého designu spojeného s floristickým uměním, módou a gurmánskými lahůdkami s názvem DAFFF láká návštěvníky na tvorbu mladých lidí z Brna a okolí.

Galerii a terasu Střediska volného času Lužánky ovládnou 20. května mladí tvůrci, kteří sem přinesou svěží vítr a inspiraci. Pod akcí s tajemným názvem DAFFF se skrývá spojení krásného designu (Design), vybraného umění (Art), dobrého jídla (Food), voňavých květin (Flowers) a neokoukané módy (Fashion). „DAFFF jsme se rozhodli v Lužánkách uspořádat proto, že se zde donedávna žádná podobná akce zaměřená na tvorbu mladých lidí z Brna a okolí nekonala. Tato přehlídka mladého designu, umění, módy, floristiky a gastronomie se postupně profiluje a získává podobu svěžího mladého festivalu a to nás velmi těší,“ komentuje třetí ročník přehlídky pořadatelka Andrea Herzanová.

Mezi novinky zařazené do letošního ročníku patří například účast legendárního brněnského Kabinetu Toma Holiče a hudební produkce, která bude tento rok v režii Bastl Instruments. Bustle boys doprovodí celodenní program živými sety s modulárními syntezátory nebo dj sety. Neméně zajímavá bude také beseda s mladou ilustrátorkou Eliškou Podzimkovou, která okouzlila New York, když mezi mrakodrapy dokreslila létající ryby a Soše svobody přimalovala knír. Beseda s autorkou začíná v 18 hodin.

Návštěvníci se však v průběhu dne mohou těšit také na novou kolekci oděvů od brněnské módní návrhářky Marie Mukařovské nebo na produkty Lustry Luminance. Svou jedinečností upoutá floristické umění v podání ateliéru Tamáse Vígha nebo řada vysoce kvalitních porcelánových produktů v zastoupení Studia Porcelain. „Zajímavostí této akce je také její výběrové kritérium. Autory vybírá a schvaluje organizační tým a při výběru klade důraz především na výtvarnou čistotu a kvalitu provedení se snahou vymanit se tak z řady běžných prodejních marketů,“ popisuje výběr tvůrců Herzanová.

DAFFF pořádá oddělení Výtvarky a keramiky ve spolupráci s oddělením Kultury a společnosti Střediska volného času Lužánky, pracoviště Lidická. Akce je určená pro každého, kdo se zajímá o umění, design a chce vědět, co je v této oblasti nového. Více informací se dozvíte na facebookových stránkách akce.


Text: Anna Petrželková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky