Letní lužánecká anketa

Balkán, Írán, Alpy nebo Chorvatsko… Kam se vydali naši kolegové na prázdniny?

Radim Kubík

 

Chystám se na týden do Srbska do města Guca (čti Guča), kde se koná obrovský festival balkánské dechovky. Už jsem se ho účastnil v minulosti díky tipu od kamarádky, která studovala v Bělehradě. Do malé vesničky v horách na konci světa se sjedou skupiny z celého Balkánu a v nějakém místě toho údolí prostě začnou hrát. Guca má asi dva tisíce obyvatel a v době konání festivalu se tam potká na tři sta tisíc návštěvníků. Parádní akce!

Radim Kubík, Oddělení přírodovědy na pracovišti Lidická


Zuzka_Alpy

 

Na letošní dovolenou se opravdu moc těším, protože Rakousko v létě je pro mě něco úplně nového. Vždy jsem letní Alpy obdivovala jen z okénka auta a říkala si, že tam někdy určitě v létě pojedu a to „někdy“ nastane poprvé letos o prázdninách. V tomto období Alpy vůbec neznám, ale slyšela jsem, jak jsou úžasné.

Zuzana Hrdová, personalistka SVČ Lužánky


Anička Potůčková

 

Prázdniny začínám již tradičně táborem v Daňkovicích s Evou Horkou a jak se vrátím, tak začneme s přítelem budovat naše nové bydlení. Zatím máme holé podkroví a doufáme, že se nám z něj během léta podaří vytvořit pěkný byt. A až to doděláme, odměníme se dovolenou na plachetnici v Chorvatsku.

Anna Potůčková, Rukodělný atelier na Lidické


Adam v Íránu dosáhl vrcholu 5600 mnm a vyfotil se s lužáneckou vestou, přestože mu v tu chvíli bylo kvůli nedostatku kyslíku na zvracení
Adam dosáhl nejvyššího íránského vrcholu a vyfotil se na něm s lužáneckou vestou, přestože mu v tu chvíli bylo kvůli nedostatku kyslíku nevolno

 

Tož, letos jedu do Íránu, protože do Sýrie se bohužel nedostanu. V Íránu je typická perská kultura a navíc tamější nejvyšší hora (pozn. Damavand) je jedna z mála pětitisícovek, která je reálně schůdná i pro úplného amatéra.

Adam Blažej, správce lužáneckého Facebooku


Text: Anna Petrželková

Fotografie: Karolína Svobodová a archiv respondentů

Podobné příspěvky