Jak chutná lužánecké léto

Příměstské a pobytové tábory jsou v plném proudu, prázdninové výtvarné dílny a jógová cvičení čekají na účastníky, rodiny s dětmi láká prázdninová otevírací doba v Lanáči, kolemjdoucí zase letní osvěžující nabídka lužánecké kavárny… Jak chutná lužánecké léto? To se dozvíte v následujícím článku.

Dětem začaly příměstské i pobytové tábory

Středisko volného času Lužánky letos nabídlo více jak čtyřicet pobytových táborů pro děti, mládež i rodiče s dětmi a asi dvě stě příměstských táborů určených pro předškoláky, školáky i teenagery. Na své si v Lužánkách přijdou nadšení chovatelé, zahradníci, herci, umělci a sportovci, ale i malí cirkusáci a detektivové. Již brzy vám nabídneme reportáže z vybraných lužáneckých táborů.

Na dospělé čeká kurz mozaiky, kreativní a sochařská dílna nebo letní jógová cvičení
Mozaiky
Kurz mozaiky 2016

Lužánky však v letních měsících nemyslí pouze na děti, ale také na dospělé, seniory i celé rodiny. V prvních červencových dnech můžete tradičně na terase pracoviště Lidická potkat účastníky kurzu mozaiky, který se letos koná již pojedenácté. Fanoušci, příznivci i absolventi si budou moci prohlédnout výrobky z letošního ročníku na výstavě v kavárně Mezzanine, která odstartuje vernisáží v úterý 12. 7. v 18 hodin.

Další prázdninovou aktivitou nejen pro dospělé je červencová dílna Kreativ, kde na návštěvníky čeká každý den jiná rukodělná aktivita – drátenictví, šperkařství nebo třeba košíkářství.  Sochařské sympozium na konci srpna zase účastníky naučí, jak opracovat pískovcový blok do plastiky a pro ty, kteří se chtějí v létě zdravě hýbat, nabízí lužánecký jogín Petr Blaha letní jógová cvičení, která začínají ve středu 6. 7. a probíhat budou až do konce srpna.

Rodiny s dětmi lákají prázdniny v Lanáči, kolemjdoucí zase letní nabídka lužánecké kavárny

V létě nezahálí ani lužánecké Lanové centrum Proud na Lesné, které je pro veřejnost otevřené každý všední den od 16 do 20 hodin a každý víkend od 10 do 19 hodin. Přijďte zažít příjemné chvíle s rodinou nebo zkuste s kamarády táhnout za jeden provaz.

Pokud máte chuť na letní osvěžení z naší lužánecké kavárny L CAFFE, tak si zapamatujte, že kavárna bude o prázdninách otevřena od 11. 7. do 29. 7. a od 8. 8. do 31. 8. vždy od 11 do 17 hodin. Přijďte se ochladit ledovým čajem nebo kávou, studeným kakaem se šlehačkou a nově i lužáneckou zmrzkou!


Text: Anna Petrželková; Fotografie: Archiv SVČ Lužánky a Ilony Kulíkové

Podobné příspěvky