/

Zkraťte si čekání na Ježíška na deseti lužáneckých pracovištích v Brně a okolí

Naladit vánoční atmosféru na ledě? Zažít nejlepšího Mikuláše? Vyrobit si adventní věnec, dekorace, originální dárky a zazpívat si koledy? Přesně tak si můžete užít šťastné a veselé v Lužánkách ještě před příchodem Ježíška! Na konci listopadu a v prosinci je nabitý předvánoční program pro děti i dospělé na deseti místech v Brně a okolí. Stačí si vybrat, kde jsou vám Lužánky nejblíže, nebo podle téma, které vás zaujme. Více najdete na webu Vánoce s Lužánkami nebo přímo v Akcích.


Které děti byly tento rok hodné a které zlobily? To ví jen Mikuláš, čert a anděl, se kterými se Brňané potkají na pěti lužáneckých pracovištích: Lány, Lesná, Linka, Lata a Liška. Kromě mikulášské nadílky čeká na malé i velké také bohatý program v lužáneckých dílnách, kde se budou vyrábět dekorace například z drátů (Lidická), z korálků a skleněných perliček (Lány), taky adventní věnce (Louka, Lata, Liška), budou se zdobit perníkové výzdoby na stůl (Liška) nebo péct vánoční cukroví.

A co potěší pod stromečkem nejvíce? Přece vlastnoručně vyrobený dárek. Své blízké tak můžete obdarovat třeba cínovým šperkem z kurzu na Lidické nebo ušitým překvapením, které si připravíte na Latě v Žabovřeskách. Adventní tvoření všeho druhu pro vás chystají také na Lesné a v několika termínech na Lince. A užitečnou elektrodílnu můžete navštívit na Lišce v půlce prosince.

Vedle předvánočních příprav myslete také na pohodu

K vánocům nepatří jen shon, perfektně napečené cukroví a hromada dárků. V Lužánkách to dobře ví, a proto pro vás i vaše nejbližší vymýšlí nezapomenutelné adventní chvíle. Užijte si s Lužánky třeba rozsvícení vánočního stromečku v Kohoutovicích, divadelní představení na Latě v Žabovřeskách i na Lánech v Bohunicích nebo si zazpívejte koledy u Bohunické kapličky.

Lužánky na kluziště, i když nebude mrznout

A jako třešničku na dort pro vás Lužánky chystají několik aktivit, které vás naladí na tu správnou vánoční atmosféru a zimní období, i kdyby se sníh a led Brnu vyhýbal. Od konce listopadu je pro vás otevřené mobilní kluziště s bufetem a půjčovnou bruslí na hřišti u ZŠ Milénova na Lesné. Plesovou sezónu můžete odstartovat s Lužánky na Lidické, kde první prosincový večer ovládnou kouzelné melodie swingu. S celou rodinou si můžete užít Vánoce se zvířátky – tvořivé odpoledne i s divadelním představením v Labyrintu v Bohunicích. A na tradičně největší předvánoční akci Vánoční domeček na Lidické, která nabídne všehochuť od dílen, přes vánoční koncert až po dobročinný obchůdek, se můžete těšit v půlce prosince.

Více na webu Vánoce s Lužánkami.


Autor: Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky