Co se událo na lužáneckém pracovišti Lány v roce 2018?

Začalo to jen plánovanou rekonstrukcí přízemního patra a nakonec je z toho nová koupelna, podlahy, převlékárna pro děti a nový, úspornější kotel. Na lužáneckém pracovišti Lány se letos opravdu nenudili. A že se jim renovace za spoluúčasti městské části za skoro 1,5 milionu povedla! Přesvědčit se o tom můžete na některé z akcí pro veřejnost. Jaké se chystají v prosinci a co si na Lánech můžete užívat každý den? Dočtete se v článku.


Jak bývá posledních pár let zvykem, na SVČ Lužánky – pracovišti Lány se pořád něco děje. Pokud nestavíme, tak renovujeme, opravujeme či vylepšujeme, aby se u nás všem líbilo. Stejně tak i letos jsme se vrhli do rekonstrukce přízemních prostor. Změnu si vyžádala novelizace hasičské vyhlášky, díky které jsme se za spoluúčasti městské části pustili do přesunu naší Miniškolky Macešky z prvního patra do přízemí. To aby dětičky v případě požáru mohly být rychleji evakuovány.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAevakuované.

Nová koupelna i podlahy a úspornější kotel

Ale znáte to – když na jedné straně začnete kopat, druhá strana se začne bořit. I my jsme se pustili do stavby a s ní následně

vyvstala otázka špatných rozvodů teplé vody a zastaralých plynových kotlů. No hledejte si vodovodní potrubí ve sto let staré budově… nakonec jsme všechny rozvody našli, staré plynové kotle jsme vyměnili za úspornější, přebudovali starou koupelnu na krásnější, s novými obklady, WC i převlékárnou pro děti. A když už jsme byli v přestavbách, nechali jsme o prázdninách udělat i nové podlahy v sále a v přístupové chodbě. V září pak už nebránilo nic tomu, abychom přestěhovali Macešku do přízemních prostor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

V rámci našich rekonstrukcí jsme v sále ještě nainstalovali nová zrcadla, která se v případě potřeby dají zavřít a vznikne tak plocha na psaní křídami.

O tom, jak se nám rekonstrukce za spoluúčasti městské části za skoro 1,5 milionu podařila, se můžete přesvědčit sami, když zavítáte na některou z našich třeba předvánočních akcí určených pro veřejnost.

Naposledy to byl v listopadu lampionový průvod s ohňostrojem, kterého se zúčastnilo přes tisíc dvě stě lidí z Bohunic i širokého okolí. Mnohokrát děkujeme za společně strávené chvíle a těšíme se již v prosinci znovu na viděnou, a to při mnohem intimnější akci, kterou je Zpívání u bohunické kapličky spojené s rozdáváním betlémského světla. Tato akce se uskuteční v předvečer Štědrého dne 23. 12. od 18 hodin na prostranství mezi ulicemi Rolnická a Spodní. 

A co se na Lánech děje, když zrovna nerenovujeme?

Každý den je připravený program pro malé, větší i největší!

Kromě Miniškolky Maceška pro děti od 2 do 3 let máme připraven celodenní program pro širokou veřejnost. Dopoledne k nám chodí do babyklubů rodiče s nejmenšími dětmi a školy na výukové programy. Odpoledne je pak vystřídají školáci, pro které jsou v rámci projektu PoškoLánů připraveny zájmově kroužky už od 14:30 hod. Kolem 16 hodiny je následují předškoláci a na závěr přichází programy pro dospělé. Letos jsme jich otevřely hned několik, ať je to cvičení jógy, které máme ve čtyřech kroužcích, tak i zdravotní a kondiční cvičení, pilates, večerní keramika pro dospělé či historické procházky po Brně se setkáváním našich seniorů. Ani o prázdninách nezahálíme. Během letošního léta jsme uspořádali 2 pobytové tábory a 30 táborů příměstských, na kterých se nám vystřídalo přes šest set dětí.

Ve výsledku se na Lánech dveře netrhnou, byť s prostorem jsme skoro již na hraně našich možností. Kdyby se tak dala budova nafouknout! V každém případě doufáme, že si u nás má možnost vybrat každý – od těch nejmenších až po ty zkušené. Mnohokrát vám děkujeme za přízeň, velmi si jí vážíme!

Krásný nový rok 2019 s další várkou novinek a společných setkání!


Autorka: Lucie Stará, vedoucí pracoviště Lány

Fotografie: Archiv pracoviště Lány

 

Podobné příspěvky