Vlastnoručně vyrobené dárky, dekorace, spousta legrace i tradice. Šest lužáneckých pracovišť zve na vánoční dílny

Hoďte vánoční shon za hlavu a raději s Lužánkami vylaďte tu pravou, poklidnou vánoční atmosféru s koledami, voňavým cukrovím a hlavně ve společnosti svých nejmilejších. O tom přece je adventní čas! Že nemáte dárky a nechce se vám prodírat davy? Stejně největší radost udělají vlastnoručně vyrobené dary a ještě si u jejich příprav krásně odpočinete. V lužáneckých pracovištích Linka, Liška, Lány, Lata, Lidická a Labyrint nabízí pestrý, zážitkový program.


Už v pondělí a středu 10. a 12. prosince můžete zavítat do Starého Lískovce na Linku, kde budete péct cukroví, vyrábět drobné dárky a dekorace. Pečení a zdobení perníčků v Bílovicích nad Svitavou na Lišce chystají v úterý 11. prosince, což jistě ocení kdejaká hospodyňka i celá rodinka. Domů si odnesete krásnou ozdobu na stůl v podobě perníčkového pásu.

Ruce v akci budete mít v pátek 14. prosince v Bohunicích na Lánech, kde si vyrobíte originální ozdoby nejen na stromeček. Třetí adventní víkend, konkrétně v sobotu 15. prosince budou pro děti připravené šicí dílny na pracovišti Lata v Žabovřeskách. Jejich výtvory jistě potěší každého obdarovaného u vánočního stromečku.

V Labyrintu v Bohunicích se můžete těšit na divadlo a tvořivé dílny se zvířátky 

Jedinečné loutkové představení divadla ToTem, zdobení vánočního stromečku i perníčků si užijete v Labyrintu v Bohunicích na akci Vánoce se zvířátky. Přijďte s celou rodinou naladit vánoční atmosféru 15. prosince od 15 hodin.

Tradičně největší předvánoční akcí bude Vánoční domeček na Lidické, letos i s živým překvapením na terase nebo zpíváním v doprovodu cimbálu

Vánoční domeček přivítá i letos malé a velké návštěvníky poklidnou atmosférou, celou řadou aktivit, třeba zpíváním koled a tvořivými dílnami na Lidické v sobotu 15. prosince od 9:30 do 16:30.

„Připravili jsme zážitkový program pro nejmenší na terase s  „živým“ překvapením, pro rodiče příjemné posezení s občerstvením v naší kavárně a pro všechny děti tvořivé dílny. V nich si mohou vyrobit zase nové vánoční ozdoby z perliček z Poniklé, ozdobit foukané skleněné baňky a také zhotovit přírodní ozdoby ze dřeva. A jako každý rok dárky a vánoční dekorace. Takové sněhulákové vánoční náušnice zaujmou určitě spoustu malých slečen,“ uvedla výběr z patnácti dílen organizátorka akce a pedagožka volného času Eva Horká.

Nejen na Vánoce bychom měli pomáhat, a proto na akci Vánoční domeček můžete navštívit dobročinný obchůdek s rukodělnými výrobky dětí a dospělých ze SVČ Lužánky. Výtěžek poputuje na nákladnou rehabilitaci pro nemocného Šimonka Bozděcha. 

Zkraťte si čekání na Ježíška s Lužánkami, těšíme se na vás!


Autor: Kristýna Kolibová

Foto: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky