Buďte aktivní s Lužánkami v každém věku

Rukodělné aktivity, trénink paměti, zdravotní cvičení a jóga, setkávání a procházky. Středisko volného času Lužánky v Brně nabízí pravidelné kurzy nejen pro děti a dospělé, ale také pro seniory a seniorky. Cílem je sdílení radosti z tvoření a ze společných výletů, podpora vitality, jemné motoriky a smysluplné trávení volného času. Na doma v rodinném kruhu jsou připravené tvořivé balíčky a hry s návody a materiálem, které najdete na webových stránkách e-shopu www.obchod.luzanky.cz. Balíčky si můžete vyzvednout i přes Zásilkovnu v jakémkoli českém městě.


Zajímají vás pohybové kroužky, ale nejste si jistí, jestli byste stačili mladším ročníkům? Rádi byste chodili na výtvarný kurz, ale cítili byste se lépe v kolektivu, který vám bude věkově blízký? Hledáte společnost mezi vrstevníky? Lektoři Střediska volného času Lužánky pořádají kroužky pro účastníky a účastnice ve věku 60+, a to v brněnských městských částech Bohunice, Lesná, v centru na Lidické a Solniční, v Novém Lískovci, ve Starém Lískovci a na Vinohradech.

 

 

„Na Lysce máme v nabídce klub pro seniory, kde připravujeme tematické dílny a workshopy. Vyráběli jsme třeba košíky, zdobili hedvábí nebo vánoční ozdoby. Klub pro seniory mívá naplněnou kapacitu. Ale když si zájemci zavolají v průběhu roku, vždy jim místo najdeme,“ uvedla vedoucí pracoviště Lyska v Novém Lískovci Helena Jandíková.

A pokud máte zájem spíš o mezigenerační kroužky, kde se můžete vzájemně obohatit s mladšími generacemi, i takové aktivity v SVČ Lužánky najdete. Jedná se třeba o včelařství, keramiku, hudební kroužky, tanec, tai-chi, dřevořezbu, fotokroužek, cizí jazyky, šití a výtvarné či umělecké ateliéry. Lektoři a lektorky vás rádi uvidí. Kompletní nabídku najdete na www.luzanky.cz.

 

 

 


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky