/

Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Kde si vykoledujete mikulášskou nadílku? Vyrobíte ozdoby, věnce a dárky? Kde zažijete vánoční atmosféru, zvyky, zpívání a vystoupení? Lužánecká pracoviště na několika místech v Brně nabízí program pro rodiny s dětmi od první adventní neděle až do příchodu Ježíška. Letos si užijete dokonce Medové Vánoce a celý prosinec i o vánočních svátcích si můžete zabruslit na Kluzišti Lesná!


Tvoření, pečení a tradice v lužáneckých dílnách i doma 

K Vánocům v Lužánkách odjakživa patří radost z tvoření a vlastního výrobku, který možná potěší i vaše nejbližší pod stromečkem. Sdílejte nadšení s námi v adventních dílnách až do 17. prosince! Součástí některých dílen jsou také předvánoční vystoupení kroužků. Přijďte se podívat!

Navštívit můžete taky online lužánecký obchod z pohodlí domova. Balíčky s návody a materiálem na tvoření pro děti i dospělé najdete na obchod.luzanky.cz.

Mikulášská nadílka čtyřikrát jinak

“Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš, přišel s čertem na koláč.” Jakou další znáte říkanku nebo písničku? Připravte si ji pro Mikuláše, čerta a anděla, které potkáte na lužáneckých pracovištích v Žabovřeskách, Starém Lískovci a Bohunicích od 3. do 5. prosince. Těšit se můžete i na mikulášský turnaj Osadníci z Katanu.

Oslaďte si letošní Vánoce medem, a to v sobotu 17. prosince na Lidické

Tradičně největší akce se chystá v lužáneckém pracovišti Lidická. Tentokrát se na Medových Vánocích seznámíte se světem včel přes povídání, ochutnávání medů, soutěžní kvíz, včelí produkty a výstavu včelařských pomůcek. Na programu budou i tvůrčí dílny jako odlévané a motané svíčky, medová kosmetika, zdobení perníčků, dekorace, zapékané sklo, hmyzí domečky, ozdoby z Poniklé nebo kovárna. Přijďte na Lidickou 50 v sobotu 17. prosince od 10 do 16 hodin! Akce se koná ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna a je součástí projektu Včely do Brna, který vzešel z participativního rozpočtu města Brna Dáme na vás. 

Na Kluzišti Lesná si zabruslíte i o vánočních svátcích

Led, který nestudí a při pádu méně bolí. Bruslící plocha, která není závislá na počasí. Dva plácky, kde si zadovádí i začátečníci, můžete si je pronajmout a zahrát třeba hokej. Kluziště Lesná s umělým povrchem zahajuje už šestou sezónu! Lužánecké pracoviště Lesná ho provozuje vedle Základní školy Milénova. Bruslí se každý den, a to i během svátků:

  • Pátek 23. 12.: 13.00 – 18.30
  • Sobota 24. 12.: 10.00 – 15.00
  • Neděle a pondělí 25. 12. a 26. 12.: 13.00 – 18.30
  • Zbytek dle otevírací doby o víkendech (27. 12., 28. 12., 29. 12., 30. 12.) 10.00 – 11.30 a 13.00 – 18.30
  • Sobota 31. 12. 10.00 – 15.00
  • Neděle 1.1. ZAVŘENO

 

 


Autorka textu: Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky