Vánoční domeček promění Lužánky v místo klidu a sváteční pohody

Přijďte s rodinou načerpat sváteční atmosféru, něco pěkného si vyrobit, vyzkoušet lidové zvyky, ochutnat tradiční vánoční pokrmy nebo udělat dobrý skutekLužánky zvou na akci s názvem Vánoční domeček.

Vánoční domeček bude otevřený všem malým i velkým návštěvníkům 16. prosince od 9:30 do 16:30 hodin na pracovišti SVČ Lužánky – Lidická. Akci každoročně připravuje pedagožka Eva Horká z Rukodělného ateliéru. Vánoční domeček dlouholetou  tradici, letos pořádáme již devátý ročník a jsme rádi, že můžeme dětem i rodičům opět nabídnout program v klidném nekomerčním prostředí. V sobotu 16. prosince budou Lužánky místem klidu a sváteční pohody,” zve organizátorka.

Na návštěvníky budou čekat vánoční zvyky, ochutnávka tradičních vánočních pokrmů, osmnáct tvořivých dílen i poutavý program pro nejmenší, letos s názvem Pastuškové mu dudajů. Nebude chybět ani koncert, občerstvení, ale také již tradiční charitativní Vánoční obchůdek, jehož výtěžek je letos určený pro Domov svaté Markéty. Atmosféru minulého ročníku popisuje návštěvnice Věra Mášová: Celá akce byla nádherně zorganizovaná. Měla jsem velkou radost, že Vánoce spojujete s narozením Ježíška a že jsme se u Boží rodiny mohli zastavit. S dětmi jsme nakoupili domácí originální produkty na benefičním jarmarku a všichni jsme odcházeli příjemně vánočně naladění.“

V Lužánkách bude zkrátka 16. prosince vládnout tvůrčí a kouzelná vánoční atmosféra, doprovázená dobrými skutky. Přijďte se vánočně naladit s námi!


Text: Anna Petrželková, Eva Horká

Fotografie: Kateřina Rusňáková

Podobné příspěvky