/

Haló, haló tady Brno! Svoláváme loutkáře

Lužánecké pracoviště Labyrint pořádá festival Loutka v Brně 2020 pro amatérské soubory. I když se akce koná až 18. a 19. dubna, už teď se můžete přihlásit se svým představením a zařadit se tak do jedinečné přehlídky. Kromě hodnocení poroty a publika se můžete těšit na loutkařské dílny a možnost setkání s dalšími loutkaři. Přihlásit se můžete na e-mail pořadatele  Tomáše Mohapla Doležala na tom@luzanky.cz.


Do všech koutů a zákoutí, do všech měst a vesnic, do lesů i hájů voláme a vyzýváme, aby se spojili loutkaři a amatérské loutkové soubory všeho druhu, pro děti i dospělé! 

Proč? 

Protože vás chceme na festivalu LOUTKA V BRNĚ 2020Festival se uskuteční o víkendu 18. a 19. dubna 2020 ve středisku volného času Labyrint.

O co se jedná? 

O krajskou přehlídku amatérských loutkových souborů, která poskytuje možnost nominace na celostátní přehlídku LOUTKÁŘSKÁ CHRUDIMSoubory během festivalu předvedou svá představení, která budou ohodnocena nejen přítomnou porotou, ale také potleskem publika z blízkého i širšího okolí.

Loutkářská dílna a prostor pro sdílení zkušeností

V rámci víkendu nabídneme účinkujícím souborům také dílnu, ve které budou moci rozvinout své stávající či nově získané dovednosti. Zaměření dílny bude upřesněno, ale předběžně lze očekávat např. výrobu loutky a její vedení, filmovou animaci, herectví a dalšíSoubory však dostanou hlavně možnost setkat se s ostatními loutkáři a sdílet zkušenosti, radosti i starosti, které jim toto „řemeslo“ přináší i odnáší.

Máte představení, se kterým byste chtěli na festivalu Loutka v Brně 2020 vystoupit? Tak neváhejte a přihlaste se!

Učinit tak můžete přes mail tom@luzanky.cz, pořadatele Tomáše Mohapla Doležala, který je připraven zodpovědět na případné dotazy a domlouvat s vámi vše potřebné. 

Pro přespolní je možný nocleh přímo ve středisku Labyrint, které se nachází zhruba 15 minut tramvají od centra Brna. Cestovné bude uhrazeno ze získaných finančních prostředků na přehlídku.


Autor: Tomáš Mohapl Doležal

Fotografie: Pixabay.com

Podobné příspěvky