Přes Tai chi zklidníte mysl a posílíte tělo

Chcete si vyčistit hlavu, naučit se opravdu soustředit a získat novou energii z pohybu? Vyzkoušejte čínské bojové umění Tai chi v lužáneckém pracoviště Lidická, které vám změní život.


Při cvičení Tai chi se snažíte koordinovat všechny čtyři končetiny, které dělají nezvyklé pohyby, a to velice pomalu, přesně a s lehkostí. Mozek vypne, tělo se uvolní a začne pracovat na jiném principu. Dostáváte se do meditace v pohybu, díky které uvolníte stres, posílíte svaly, stabilitu a centrum těla. Principy cvičení jako harmonii, nesoutěživost nebo pokoru pak můžete přenést do běžného života, do přístupů k sobě i ke druhým. A bez čeho se jako začátečník neobejdete? Bez zkušeného lektora.

„Jde o sestavu dvaceti čtyř forem stylu Tan, Školy dřímajícího tygra. Do České republiky ji přivezl mistr Boris Tichanovský, od kterého jsem se cvičení učila a stále učím,“ uvedla lektorka Věra Bělehrádková, která vede kurz v lužáneckém pracovišti Lidická.

Kurz Tai-czy cjuaň (tai chi) je vhodný pro úplné začátečníky a pro dospělé od 17 let. Přihlásit se můžete do druhého pololetí, a to od 20. ledna na luzanky.cz.


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky