Červen v Lužánkách

Květen utekl jako voda, začal červen a letní prázdniny už klepou na dveře. Než se však školáci rozloučí se školní lavicí a hodí aktovku na dva měsíce za hlavu, mohou léto začít  některou z červnových akcí SVČ Lužánky.

Lužánecké zahradní slavnosti, vůně čaje a pálení keramiky
Na zahradní slavnost Linky jedině s kozou Lízou
Na zahradní slavnost Linky jedině s kozou Lízou

První červnový týden se v Lužánkách nesl ve znamení zahradních slavností, čaje a keramiky. Na zahradní slavnosti lužáneckého pracoviště Linka děti vyzkoušely kroužky na další rok a společně slavnostně ukončily školní rok 2015/2016. „Děti ochutnaly něco málo z nových kroužků, zahrály si šachy, poseděly v kavárničce, opekly buřtík, vyrobily si něco voňavého a dobrého, zastepovaly si, pomazlily naše zvířátka a vůbec jsme si všichni společně užili moc příjemné odpoledne,“ vyjmenovává organizátorka akce Martina Altrichterová a dodává, že největší úspěch měla u dětí koza Líza.


Pokusy s vodou na zahradní slavnosti pracoviště Lány
Pokusy s vodou na zahradní slavnosti pracoviště Lány

Zahradní slavností ukončilo činnost kroužků v tomto školním roce také bohunické pracoviště Lány. Na akci vystoupily děti z tanečních a hudebních kroužků a ukázaly, co se za celý rok naučily. Kromě toho si mohli všichni příchozí vyzkoušet pokusy s vodou nebo potrápit mozkové závity při hraní deskových her. Ostatní pomohli vyzdobit loď, která vyplula vstříc prázdninám.


Pohodová a tvůrčí atmosféra provázela Dny čaje a keramiky
Pohodová a tvůrčí atmosféra provázela Dny čaje a keramiky

Terasa pracoviště Lidická se zase o prvním červnovém víkendu zaplnila vůní čaje a krásou pálené keramiky. „Návštěvníci mohli ochutnat tradiční i netradiční čaje z celého světa, navštívit čajový obřad, nebo si vyrobit čajovou misku pomocí prastaré japonské techniky. Pohodová a tvůrčí atmosféra provázela oba dny letošního dvanáctého ročníku,“ popisuje již tradiční akci Dny čaje a keramiky organizátorka Ilona Kulíková.


Cirkusový festival a rodinný den trochu jinak

A jaké další akce připravili zaměstnanci SVČ Lužánky na červen? Pracoviště Legato v Kohoutovicích pořádá a hostí 9. – 11. června mezinárodní festival mladého cirkusu s názvem Freš Manéž, kde vystoupí nejen profesionální soubory a špičkoví čeští artisté, ale především mladí cirkusáci a cirkusačky, kteří přičichli k cirkusu ve svém volném čase a beznadějně mu propadli. Součástí festivalu je také doprovodný program pro veřejnost, ve kterém se, kromě účastníků, představí i několik profesionálních souborů.

Rodinný den trochu jinak představí pracoviště Lidická na akci Lužánky nás (prostě) baví v pátek 17. června. Ochutnávka a prezentace činností, které Lužánky nabízejí svým klientům v průběhu celého školního roku proběhne v prostorách budovy pracoviště Lidická i v přilehlém lužáneckém parku. Přijďte si vyzkoušet tradiční i netradiční aktivity, užijte si se svou rodinou den plný pohody v režii pracovníků střediska volného času Lužánky a přivítejte s námi léto a prázdniny!


Text:  Anna Petrželková

Fotografie: Archiv pracoviště Linka, Lány a Ilony Kulíkové

Podobné příspěvky