/

Do Lužánek za cirkusem? Nejen od února do června. Cirkus LeGrando nabízí zábavu po celý rok

Novocirkusová představení, klasické divadelní kousky i atraktivní koncerty. To vše můžete až do června zhlédnout ve velkém cirkusovém šapitó NDB, které vyrostlo přímo za hlavní budovou Střediska volného času Lužánky uprostřed lužáneckého parku. Pokud vás nový cirkus nadchne a chcete si vyzkoušet na vlastní kůži, co obnáší například akrobacie, můžete v průběhu celého roku navštěvovat lužánecký Cirkus LeGrando.

Nejeden brněnský kolemjdoucí si všiml, že uprostřed parku Lužánky, přímo za budou Střediska volného času Lužánky, vyrostlo velké cirkusové šapitó. Leckoho mohl stan za hlavní lužáneckou budovou zmást – patří nebo nepatří ke Středisku volného času Lužánky? Přestože i Lužánky mají svůj vlastní Cirkus LeGrando, manéž i malé šapitó, tento cirkus patří Národnímu divadlu v Brně.

Činohra Národního divadla Brno se totiž na pár měsíců přestěhovala pod stan, a to právě do parku Lužánky. Od února do června 2018 tak můžete pod plachtou zhlédnout zajímavá novocirkusová představení, klasické divadelní kousky i atraktivní koncerty. Tento mezinárodní festival nového cirkusu nese název Cirkus bude! (v Brně).

„Nový cirkus má neskutečné množství podob, a Brňáci měli dosud poměrně málo příležitostí k objevování tohoto žánru. Je skvělé, že za těmito magickými představeními nemusíme jezdit do Prahy nebo Bratislavy, najdeme je navíc v centru města a ve vytápěném šapitó,“ komentuje Konrad Heczko z lužáneckého cirkusu.

Pokud se však nechcete omezovat pouze na únor – červen a rádi byste do cirkusu zavítali v průběhu celého roku, máme pro vás dobrou zprávu. Cirkuse LeGrando pro děti, mládež a dospělé nabízí jak zajímavá novocirkusová představení, tak také učí cirkusovému umění a trikům v kroužcích, na workshopech i na letních pobytových a příměstských táborech. 

Pohled na cirkusové šapitó a budovu SVČ Lužánky

 


Text: Anna Petrželková

Ilustrace a fotografie: Cirkus bude!  (v Brně)

Podobné příspěvky