Tvoření do postele: korálkové hvězdičky

Chřipková sezóna vrcholí, což je znát i v našich kroužcích. Proto posíláme všem tvořivým nadšencům, kteří se právě nudí s teplým čajem a teploměrem doma, tip na tvoření vhodné i do postele.

Korálkové hvězdičky jsou krásné, velmi jednoduché a lze je využít mnoha způsoby. Můžete je pověsit na řetízek jako přívěsek, nalepit na papírová přání či si jimi můžete ozvláštnit oblečení a vytvořit si tak svůj vlastní originální kousek.

Co budete potřebovat?
  • Silon nebo Nymo nit
  • Jehlu na korálky
  • Drobné korálky – konkrétní velikost záleží na vás, avšak dle našich zkušeností při velikosti rokajlu nad  4mm tvar hvězdičky nevynikne
  • Nůžky

Jak na to?

Ustřihněte minimálně 30 cm dlouhý silon/Nymo nit a navlečte do jehly na korálky. Na konci nedělejte uzel.

Navlečte 10 korálků a umístěte je asi do 1/3 silonu/Nymo nitě.

krok1

Z navlečených korálků vytvořte kroužek. Postupujte tak, že protějším koncem provlečete korálky ještě jednou a konce poté svážete.

krok2

Navlečte 5 korálků na kroužek korálků, který jsme vytvořili v minulém kroku, přeskočte jeden korálek a navlékněte do následující dírky. Tento krok opakujte celkem 5x, tedy do té doby, než projdete celý obvod původního kroužku.

krok3Na závěr oba konce pevně svažte a ustřihněte. Pokud jste použili silon, můžete uzel zakápnout vteřinovým lepidlem, nebo lepidlem na korálky. Lepidla však dejte pouze minimum, aby nebylo příliš vidět.

krok6


Text: Anna Potůčková, Rukodělný atelier

Fotografie: How Did You Make This?

Podobné příspěvky