/

JAK ZKLIDNIT DĚTI? POHÁDKOU A TVOŘENÍM #9

Oblíbený kroužek Kubík pro rodiče s dětmi se z lužáneckého pracoviště Lány přesouvá k vám domů. Každý týden bude mít Petra GoczalováLucka Stará a Monika Hurtová připravenou pohádku a tvoření na vybrané téma pro nejmenší děti ve věku od půl roku do zhruba 3,5 roku.  V devátém díle uvidíte pohádku O Červené Karkulce. A pak se podle video návodu naučíte frotáž z papíru a voskovek! 


Pohádka O Červené Karkulce

Milé děti, pohodlně se usaďte a poslechněte si příběh od Petry Goczalové, tentokrát O Červené Karkulce. Víte, proč se Karkulce říká červená? A jak to dopadne s nenasytným, zlým vlkem? Dozvíte se z další video pohádky.

Tvoření: Vyrobte si doma kouzelné leporelo s Karkulkou

Z pohádky už víte, že myslivec babičku i Karkulku zachránil a vlka pořádně vyprášil! Tradiční českou pohádku si můžete doma vyrobit pomocí voskovek a naučit se takzvanou frotáž! Jak na to hravě poradí Lucka Stará v dalším video návodu.

Co budete potřebovat na tvoření?

  • Tvrdý i měkký papír
  • Nůžky
  • Voskovky

Jak na to?

  1. Nejprve si připravíte šablony z tvrdého papíru. Můžete se inspirovat pohádkou a vyrobit si Karkulku, vlka, stromy a sluníčko. Šablony najdete na konci video návodu.
  2. A teď na kouzlo nazývané frotáž! Vystřižené šablony si dáte pod měkký papír a přejedete celou plochou voskovek tak, že překreslíte nejen obrysy, ale vybarvíte i celé šablony.
  3. Můžete si tak jednoduše a rychle vyrobit jak Karkulku v lese, kde se potká s vlkem, ale také další část děje, kdy je vlk v babiččině domečku a také šťastný konec s myslivcem, který babičku a Karkulku vysvobodil. Vyrobit si tak můžete postupně všechny dějové linky pohádky. Užijte si tvoření!

Neviděli jste předchozí díly s pohádkou a tvořením z Lánů?  Podívejte se na Lužánky Live na I. díl: O Krtečkovi, Myšce a Housence, II. díl: O Krtečkovi, žabce a víle, III. díl: O Koblížkovi, IV. díl: Krtek a vajíčko, V. díl: Broučková pohádka, VI. díl: O perníkové chaloupce, VII. díl: O zatoulané ovečce  a VIII. díl: O holčičce, která nerada uklízela

Seriál s pohádkou a tvořením vychází z pravidelného kroužku Kubík z lužáneckého pracoviště Lány, který je určený pro rodiče s nejmenšími dětmi ve věku 0,5 – 3,5 roku. Každá lekce je vždy na určité téma, nejčastěji aktuální roční období, dále také oblíbené hodiny s hasičskou, dopravní, pohádkovou nebo třeba zvířátkovou tematikou. Rodiče s dětmi si na hodinách kroužku užívají pohybové aktivity jako cvičení u říkanek, hry s padákem, cvičení na velkých míčích, opičí dráhu a také Orffovy nástroje. V závěru hodiny slouží pohádka a tvoření ke zklidnění. Děti v kroužku rozvíjí hrubou i jemnou motoriku, komunikační dovednosti, rozumovou i řečovou složku, a v neposlední řadě sociální kontakt s ostatními dětmi a rodiči. Kroužek vedou Lucka Stará, Petra Goczalová a Monika Hurtová.


Autorky videí: lektorky Petra Goczalová a Lucie Stará

Autorka textu: Kristýna Kolibová

Podobné příspěvky