/

Nová týmová hra v Brně. Zamiřte na Arrow game Lesná

Luk, šíp, maska a chránič. V nové aréně na Lesné se můžete stát Robinem Hoodem s rodinou, partou kamarádů nebo kolegů. Arrow game procvičí přesnost, strategii týmové hry a techniku adrenalinové lukostřelby. Zároveň je šetrná k přírodě a bezpečná díky pěnovým nástavcům na šípech. Arrow game Lesná najdou zájemci v areálu Lanového centra PROUD Brno, které provozuje Středisko volného času Lužánky.


V Česku dosud málo rozšířená hra Arrow game je kombinací paintballu, vybíjené a lukostřelby. Výhodou hry s luky a šípy, které mají molitanové hroty, je bezbolestný souboj. Navíc mají hráči omezené množství šípů, a proto musí víc taktizovat. Outdorová aréna na Lesné o rozloze 800 m² vznikla na členitém terénu s dřevěnými překážkami.

„Cílem hráčů je vystřílet všechny protivníky z druhého týmu dřív, než se sami stanou terčem. To je však jen jedna z mnoha variant této hry, které si zájemci vyzkouší pod vedením instruktorů. Součástí přípravy na hru je například střelba na jablko ležící na hlavě Robina Hooda anebo takzvané Napoleonské války,“ popsal různorodost hry vedoucí areálu Arrow game Lesná a Lanového centra PROUD Brno Lukáš Sedliský.

Dynamická hra je určená pro minimálně čtyři hráče ve věku od 12 let. Základní hrací doba je jedna hodina, které předchází dvacetiminutová instruktáž a trénink lukostřeleckých dovedností.  Součástí výbavy je kromě šípů a lehkého luku, který se naučí ovládat i začátečníci, povinná helma. Účastníci si mohou půjčit také chrániče na předloktí.  

Arrow game Lesná najdou Brňané přímo v Lanovém centru PROUD Brno, nedaleko ZŠ Milénova. Je možné rezervovat hru od pátku do neděle na webových stránkách arrowgamelesna.cz. V případě zájmu o hru v jiný den je nutné kontaktovat organizátory na e-mailu brno@lanovecentrum.cz či telefonním čísle 607 111 477.

 

„Na Arrow game se nám nejvíc líbí, že je to bezpečná, ekologická hra, kde je důležitá spolupráce mezi hráči. Přijďte si užít adrenalin nejen ve výškách, ale i na zemi,“ pozval Sedliský.

 

 


Autorka textu: Kristýna Kolibová

Autor fotografií: Jakub Jiřikovský

Podobné příspěvky