V Kohoutovicích se mladým filmařům daří

Na kohoutovickém pracovišti SVČ Lužánky Legato působí již několik let skupina filmových nadšenců, kteří se věnují práci s mládeží v oblasti mediální výchovy a práci s audiovizuální technikou. Letos se rozhodli přiblížit svoje nadšení veřejnosti v rámci prvního ročníku filmového festivalu s názvem Springfilms – kohoutovické filmové lázně.

Studio Lávka funguje v rámci lužáneckého pracoviště Legato od roku 2015. Filmoví fanoušci zde vedou klasický filmový kroužek a kroužek filmové animace, kde vznikají původní filmy, které děti tvoří. Součástí je také filmový klub, kde se zájemci schází na projekcích filmové klasiky a pro školy připravují výukové programy s mediální tématikou.

Letos se filmoví nadšenci ze studia Lávka rozhodli svoji činnost přiblížit veřejnosti v návazné řadě akcí, které se odehrají v době od 3. března do 9. dubna 2017 a které nazvali jako SPRINGFILMS – kohoutovické filmové lázně. Konkrétně se jedná o přehlídku amatérských ztřeštěných filmů Antioskar, příměstský filmový tábor, sérii školních projekcí v rámci festivalu Jeden svět a zemské kolo soutěže pro mladé filmaře s názvem Zlaté slunce.

“V rámci festivalu Springfilms jsme spojili čtyři samostatné akce, které v minulých letech již probíhaly, avšak každá byla trošku odlišná a určená pro jinou cílovou skupinu. Napadlo nás, že by bylo dobře, kdyby se o sobě všichni navzájem dozvěděli a akce i cílové skupiny se tak vzájemně propojily. Spring znamená v angličtině jaro, ale také pramen, a toto slovo vlastně dokonale spojuje to, co se v Kohoutovicích na jaře děje. Objevují se nové pramínky a možná jsou pro filmaře doslova léčivé, vždyť si dodávají sílu navzájem, “ popisuje svou motivaci organizátor akce a nadšený pedagog z ateliéru Lávka Mirek Obrátil.

V rámci festivalu Springfilms můžete navštívit tyto akce:
  • 3. 3. 2017 ANTIOSKAR – přehlídka amatérských ztřeštěných filmů pro filmaře všech žánrů a každého věku. Začátek v 18,00 hodin.
  • 13. – 17. 3. 2017 Jarní natáčení – příměstský filmový tábor o jarních prázdninách pro děti od 10 do 15 let. Více na  www.luzanky.cz , nebo přímo na tel.: 724 232 739.
  • 28. 3. – 6. 4. 2017 Jeden svět – série školních projekcí v rámci stejnojmenného festivalu s lidskoprávní tématikou. Učitelé mohou přihlásit svou třídu přímo na: mirek.lavka@luzanky.cz.
  • 7. – 9. 4. 2017 Zlaté slunce 2017 – zemské kolo soutěže vyhlašované MK ČR pro mladé filmaře do 19 let. Toto zemské kolo je pořádáno pro kraje Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský, Pardubický a kraj Vysočina. Podrobnosti o soutěži a možnost přihlášek na www.filmdat.cz.

Text: Anna Petrželková

Fotografie: Archiv Ateliéru Lávka

Podobné příspěvky