Divadelně-cirkusový průvod v režii LeGranda oživí Kohoutovice

V kohoutovických ulicích potkáte ve středu 25. října alegorické postavy na chůdách, lampiónový průvod, uvidíte jezdce na jednokolkách, žonglování s ohněm a mnoho dalšího – to vše na akci Léto a dým v režii brněnského Cirkusu LeGrando.

Akce Léto a dým je symbolickým rozloučením se s létem a předáním vlády zimě. „Průvod, ve kterém místní občané nesou svíčky, má několik zastavení, kde je kvidění široké spektrum prvků cirkusových a artistických disciplín – například alegorické postavy na chůdách, akrobacii, pyroefekty, jednokolky nebo žonglování s ohněm, které jsou spojené poetikou tzv. nového cirkusu v přízračné atmosféře podzimního kohoutovického sídliště,“ popisuje Konrad Heczko z Cirkusu LeGrando.

Průvod je v Brně Kohoutovicích velmi populární (pravidelně okolo 200 diváků) a účastní se ho všechny věkové kategorie. Jedná se o site specific projekt Cirkusu LeGrando, připravovaný každý rok v jiném duchu. Akce je zdarma.

Středa 25.října 2017, začátek před ZŠ Pavlovská v Brně-Kohoutovicích v 18.00 –odtud průvod směřuje po Libušině třídě kpracovišti Legato na Stamicově ulici.

Diváci nechť si vezmou lampiony, svíčky, pochodně, světýlka… Srdečně Vás zveme!


Text: Konrad Heczko

Fotografie: Archiv Cirkusu LeGrando

Podobné příspěvky