Lampionové průvody a první vánoční radovánky: Přijďte v listopadu do Lužánek

Se začátkem listopadu přichází Dušičky, na bílém koni přijíždí svatý Martin a konec listopadu přináší kousek předvánoční nálady. V Brně a okolí se děje mnoho zajímavých událostí a ani SVČ Lužánky nezahálejí. Čekají nás již každoroční lampionové průvody i první adventní radovánky. Kterou listopadovou akci si vyberete?

První polovinu listopadu SVČ Lužánky prosvítí lampionky. V neděli 5. listopadu na děti a rodiče čeká podvečerní putování rozzářeným Wilsonovým lesem s názvem Světýlka, letos na motivy pohádky Mrazík. Světýlka tradičně připravuje pracoviště Lata ve spolupráci s MČ Žabovřesky. Lampionový průvod s ohňostrojem však 5. listopadu pořádá také lužánecké pracoviště Lány v Bohunicích a na Louce na Vinohradech se můžete  s lampionem vydat za vílou Maceškou.

Ve čtvrtek 9. listopadu zase na lužánecké pracoviště Lyska v Novém Lískovci přijede svatý Martin na bílém koni. Tradiční akce Za bílým koněm se koná letos již podesáté. Svatého Martina však nepotkáte jen v Novém Lískovci – Martinské uspávání zahrady pořádá také lužánecké pracoviště Linka a tradiční Martinskou slavnost můžete navštívit i na Lesné.

Konec listopadu se v Lužánkách ponese v duchu adventních radovánek. Na konci listopadu si můžete s pracovištěm Lyska zajet do Vídně na výstavu i adventní trhy a týden před první adventní nedělí si můžete vytvořit adventní věnec, vymalovat hrnek, odlít olovo a nasát tu pravou vánoční atmosféru na pracovišti Lesná. Tvořivou předvánoční atmosféru však zažijete i o adventních nedělích nejen na Lesné, ale i na dalších pracovištích SVČ Lužánky po celém Brně. Tak neváhejte a zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách!


Text: Anna Petrželková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky