Dobří lidé rozzářili oči obyvatel Domova sv. Markéty

Už podruhé mohli lidé o Vánocích v lužáneckém pracovišti Lesná pomáhat prostřednictvím Stromu přání. Tentokrát putovaly dárky do azylového Domova sv. Markéty, kde pobývají maminky v tísni s jejich dětmi. Velký dík patří všem, kdo se do tohoto projektu zapojili, a vykouzlili tak úsměvy na tvářích potřebných.


Patří už k tradici, že se v adventním období potkávají dospělí a děti z Lesné v lužáneckém pracovišti Lesná v Milénově ulici, aby si užili předvánoční atmosféru. Tvorba adventních věnců, malovaná keramika, vánoční ozdoby, mikulášská nadílka, tvoření z hlíny, voňavé občerstvení, dřevěný betlém, zvonička či Ježíškova pošta nedaleko radnicí osvíceného vánočního stromu – to všechno a mnoho dalších radostí se zde v kouzelné vánoční atmosféře Tvořivé a Mikulášské neděle dá každoročně zažít.

Letos se již podruhé k zážitkům z obou nedělí přidala i radost z nezištné štědrosti našich návštěvníků. Po loňské pomoci Domu seniorů v Okružní ulici si na základě dohody mezi lužáneckým pracovištěm Lesná a DOMOVEM SVATÉ MARKÉTY mohli všichni zájemci sundat ze STROMU PŘÁNÍ tip na dárek. Dárek pro děti maminek, které se v životní tísni ocitly i se svými dětmi v azylovém domě.

Snad i vás potěší, že se stále najde obrovské množství dobrých duší
s dobrým srdcem. Těsně před Vánocemi jsme tak mohli odvézt do Domova svaté Markéty plné auto krásně zabalených hodnotných dárků (mnohdy doplněných i osobním vzkazem), které jste k nám – možná i právě vy – přinesli.

I my, zaměstnanci lužáneckého pracoviště, děkujeme. Za vaši dobrotu, štědrost, velkorysost. Ať nás všechny schopnost a ochota konat dobré skutky provází nejen o svátcích.


Autorka textu: Romana Latová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky