S Lužánkami na draka, pouliční divadlo, dýňobraní i prázdniny

V říjnu se rozjíždí kroužky ve Středisku volného času Lužánky naplno. Ještě ale poslední místa ulovíte! Hlavně si připravte létajícího draka a lampiony na netradiční průvod s cirkusem. A hurá na Dýňobraní i podzimní prázdniny! Můžete vybrat z příměstských táborů.


Draci nad Žabinami 7. října


Palackého vrch v sobotu 7. října ovládnou létající draci a doprovodný program v režii lektorek z lužáneckého pracoviště Lata. Zvány jsou celé rodiny i s nejmenšími dětmi, a to od 15 do 17 hodin. Tentokrát se těšte na úkoly na motivy pověstí O brněnském drakovi. Děti si vyzkouší nejen svoji sílu při pouštění papírového draka, ale i bystrý rozum u tematických aktivit. Bude připravená také oblíbená klouzací plachta a na závěr představení.
Více na webu.

 

Léto a dým v Kohoutovicích 18. října


O dva týdny později ve středu 18. října potkáte v Kohoutovicích alegorické postavy na chůdách, jednokolky, akrobaty a žongléry s ohněm. Na akci Léto a dým lužáneckého pracoviště Legato a Cirkusu LeGrando se rozloučíte s létem a přivítáte zimu.

„Letošní novinkou je site specific performance s názvem OK(N)o. Uskuteční se na závěr průvodu pod vedením Stéphanie N’Duhirahe z Compagnie des Pieds Perchés,” pozval za organizátory Konrad Heczko. Začátek průvodu je v 18 hodin před ZŠ Pavlovská. Nezapomeňte lampiony!
Více na webu.

 

Dýňobraní na Lánech 21. října


Lužánecké pracoviště Lány v Bohunicích vás zve na Dýňobraní! Tvořivé odpoledne s dlabáním dýní, ochutnáváním dýňových dobrot a s úkoly pro děti. Oslava podzimu pro malé i velké vás čeká v sobotu 21. října od 14.30. Nezapomeňte na rezervaci, ať máte připravenou dýni!
Více na webu.

 

Příměstské tábory o podzimních prázdninách 26.-27. října


Podzimní prázdniny a Středisko volného času Lužánky! To jsou dva prázdninové dny v Brně plné tvoření, her, pěstování a poznávání květin. Děti si užijí nabitý program 26. a 27. října v centru Brna, v Bohunicích a v Lužánkách ve skleníku LUSK. Přihlásit se můžete už teď!

 

 


Autorka: Kristýna Kolibová
Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky