Velikonoční kosmetický tip: Vyrobte si oblíbené balzámy na rty ve tvaru vajíčka

S příchodem jara se blíží také Velikonoce. Vedle malovaných kraslic si můžete vyrobit stylové balzámy na rty ve tvaru vajíčka, takzvané home made EOSy, které jsou vhodné pro děti i dospělé. Jednoduchý recept hravě zvládnete doma, anebo se stavte na zelený čtvrtek 18. dubna do lužáneckého pracoviště Lidická, kde si netradiční vajíčko připravíte v kosmetické dílně na akci Velikonoční domeček. Ať vás těší příprava i samotný výrobek!


Co budete potřebovat?

Ingredience: 2 g kokosového oleje, 2 g kakaového másla, 2 g bambuckého másla, 3 g sojového vosku, 1-3 kapky EO, obal – vajíčko na balzám na rty.

Náčiní: hrnec, teplu odolná miska nebo zavařovačka, lžičky, váha.

Jak na to? Zahřát, promíchat a vychladit

Do zavařovačky připravíme olej, vosk a máslo. Vše zahříváme ve vodní lázni, dokud se neroztaví vosk. Poté odstavíme, přidáme esenci a zamícháme. Připravenou směs nalijeme do obalu tak, aby mřížka ve vajíčku byla zalitá až po okraj. Nakonec necháme vychladnout dnem vzhůru, nejprve při pokojové teplotě minimálně 30 minut, potom pár hodin v lednici. Balzám má trvanlivost minimálně rok.

Důležitá je volba vůně

Přípravu máte hotovou za chvíli, ale možná si lámete hlavu, jakou zvolit vůni? Oblíbené jsou svěží citrusy, hlavně mandarinka. Na léto se také hodí máta či meduňka. Při výběru vůně nezapomeňte zkontrolovat, že se jedná o čistě přírodní esenciální olej.


Autorka textu: Anna Potůčková

Fotografie: Anna Potůčková, Pixabay.com

 

Podobné příspěvky