/

Na jeden den truhlářem, malířem nebo instalatérem. „Jak na to…“ prozradí odborníci v lužáneckém pracovišti Legato

Program „Jak na to…“ umožní dětem školního věku nahlédnout do světa řemesel. Na různých stanovištích si vyzkouší aktivity, které jsou spojené s profesí například truhláře, elektrikáře nebo instalatéra. Těšíme se na vás v pátek 25. ledna od 15:30 do 17:30 v lužáneckém pracovišti Legato v Kohoutovicích. Akce je zdarma a není nutná rezervace.


„Tady je tesař, klempíř, zedník… Ten dělá to a ta zas tohle a dohromady uděláme moc,“ prozpěvuje si Jan Werich v pohádce Pekařův císař, která diváky přenese do 16. století, kdy vládl Rudolf II. Od té doby se situace na trhu práce výrazně změnila. Řemeslu se věnuje čím dál méně lidí, a proto jsou tato povolání doslova zlatým dolem.

Přejete si, aby se vaše dítě vydalo tímto směrem a mělo jistotu uplatnění? Zajímáte se o náplň práce řemeslných oborů, jako je truhlář, podlahář, zedník, malíř, lakýrník, elektrikář nebo třeba instalatér? Nebo si chcete jen něco vyrobit? Lužánecké pracoviště Legato v Kohoutovicích připravilo ve spolupráci s odborníky ze Střední školy polytechnické Brno, Jílová vzdělávací odpoledne, kde se hravou cestou seznámíte právě s těmito obory.

Akce je určená dětem ve školním věku, zváni jsou i rodiče, prarodiče a kamarádi. Přijďte v pátek 25. ledna 15:30 až 17:30 v Legatu!


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotografie: Střední škola polytechnická Brno, Jílová

Podobné příspěvky