Domů Novinky Letní tábory jdou na dračku, polovina se obsadila za dva týdny

Letní tábory jdou na dračku, polovina se obsadila za dva týdny

17.2.2022

Obliba letních táborů se opět potvrdila. I přesto, že se blíží jarní prázdniny, rodiče už myslí na léto a plánují nejen dovolené, ale také zábavu pro děti v Brně i v přírodě o velkých prázdninách. Na dvě stě padesát pobytovýchpříměstských táborů, které Středisko volného času Lužánky nabízí pro téměř šest tisíc dětí, se přihlásilo za dva týdny přes pět tisíc zájemců. Rekordmanem v počtu přihlášených je příměstský tábor Harry Potter.


Starat se o zvířátka, vařit, tvořit v ateliéru a kutit v dílně, šít, programovat, učit se cirkusáckou akrobacii anebo si užít adrenalin v lanovém centru. Právě tak budou trávit letní prázdniny děti, které už rodiče přihlásili na příměstské a pobytové tábory v SVČ Lužánky. Tyto aktivity patří už tradičně k nejrychleji obsazeným. Zájemci však nemusí zoufat, stále zbývají volná místa nebo možnost stát se náhradníkem.

„V tomto smyslu je nejúspěšnější tábor Harry Potter s kapacitou dvaceti míst a přihlášených je padesát šest dětí. Dále je velký zájem o příměstské tábory inspirované seriálem Tlapková patrola, s pirátskou tématikou, Maxipsem Fíkem nebo cirkusovou akrobacií. Z pobytových táborů jsou oblíbené ty pro rodiče s dětmi nebo pro sourozence,” uvedl ředitel SVČ Lužánky Jan Ondroušek.

Středisko volného času Lužánky nabízí v létě aktivity pro děti a dospívající od 3 do 18 let, některé jsou i pro dospělé ve věku kolem 20 let. Rodiče mohou vybírat z příměstských táborů na deseti místech v Brně a okolí nebo mohou volit z pobytových táborů v přírodě. Děti zavítají třeba na Vysočinu, do okolí Olomouce, na Pálavu na jižní Moravě nebo do lomů v Jižních Čechách. Cena se pohybuje od osmi set do dva a půl tisíce korun u příměstských táborů, v případě pobytových kolem čtyř až šesti tisíc korun. Těšení na léto začíná přihlášením na tábor na luzanky.cz.


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotogalerie: Archiv SVČ Lužánky

Print Friendly, PDF & Email

Mohlo by vás také zajímat