Letní tábory jdou na dračku, polovina se obsadila za dva týdny

Obliba letních táborů se opět potvrdila. I přesto, že se blíží jarní prázdniny, rodiče už myslí na léto a plánují nejen dovolené, ale také zábavu pro děti v Brně i v přírodě o velkých prázdninách. Na dvě stě padesát pobytových a příměstských táborů, které Středisko volného času Lužánky nabízí pro téměř šest tisíc dětí, se přihlásilo za dva týdny přes pět tisíc zájemců. Rekordmanem v počtu přihlášených je příměstský tábor Harry Potter.


Starat se o zvířátka, vařit, tvořit v ateliéru a kutit v dílně, šít, programovat, učit se cirkusáckou akrobacii anebo si užít adrenalin v lanovém centru. Právě tak budou trávit letní prázdniny děti, které už rodiče přihlásili na příměstské a pobytové tábory v SVČ Lužánky. Tyto aktivity patří už tradičně k nejrychleji obsazeným. Zájemci však nemusí zoufat, stále zbývají volná místa nebo možnost stát se náhradníkem.

„V tomto smyslu je nejúspěšnější tábor Harry Potter s kapacitou dvaceti míst a přihlášených je padesát šest dětí. Dále je velký zájem o příměstské tábory inspirované seriálem Tlapková patrola, s pirátskou tématikou, Maxipsem Fíkem nebo cirkusovou akrobacií. Z pobytových táborů jsou oblíbené ty pro rodiče s dětmi nebo pro sourozence,” uvedl ředitel SVČ Lužánky Jan Ondroušek.

Středisko volného času Lužánky nabízí v létě aktivity pro děti a dospívající od 3 do 18 let, některé jsou i pro dospělé ve věku kolem 20 let. Rodiče mohou vybírat z příměstských táborů na deseti místech v Brně a okolí nebo mohou volit z pobytových táborů v přírodě. Děti zavítají třeba na Vysočinu, do okolí Olomouce, na Pálavu na jižní Moravě nebo do lomů v Jižních Čechách. Cena se pohybuje od osmi set do dva a půl tisíce korun u příměstských táborů, v případě pobytových kolem čtyř až šesti tisíc korun. Těšení na léto začíná přihlášením na tábor na luzanky.cz.


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotogalerie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky