Jaro v Lužánkách

Mezi bílou sněhovou pokrývkou raší první zelené lístky, veverky v lužáneckém parku vylézají ze svých úkrytů a ptáci ve stále ještě holých korunách stromů pomalu začínají přivolávat jaro. Ve Středisku volného času Lužánky jsme do zimního spánku neupadli a jarní energii zužitkujeme hned na několika zajímavých akcích, dílnách a kurzech.

Jaro v Lužánkách tradičně začíná jarními prázdninami, během kterých je připraven pestrý program, díky kterému budou mít děti i během prázdnin o zábavu postaráno. Letos pořádáme 12 příměstských a 3 pobytové tábory.

Dospělí si mohou v průběhu března oddechnout například na pětitýdenním jarním tanečním kurzu, rodiče s dětmi mohou přijít na Vítání jara na Labyrintu nebo navštívit Velikonoční tvoření na pracovišti Lány. Filmoví nadšenci jistě ocení první ročník filmového festivalu Springfilms – kohoutovické filmové lázně v režii ateliéru Lávka sídlícího na pracovišti Legato. Začátkem dubna se můžete těšit na Jaro na Lesné a relaxační den v Lužánkách s názvem Jarní probuzení.

Další jarní novinkou je setkávání maminek a miminek Mami&mimi od půl do jednoho roku na pracovišti Linka. „Tato pravidelná setkávání vznikla přímo na základě přání a potřeb lužáneckých maminek a jejich součástí budou kromě příjemného posezení také nejrůznější cvičení, hry a říkanky,“ komentuje program pedagožka Eva Mohaplová. Na pracovišti Linka se však předškoláčci mohou vyřádit také v dopoledním hracím koutku Kulička či na dopoledním tvoření a cvičení pro rodiče s dětmi s názvem Barvínek. Lužánky tak myslí i na své nejmenší návštěvníky, a to nejen na jaře.

O dalších chystaných akcích v měsíci březnu se můžete dozvědět na www.luzanky.cz.


Text: Anna Petrželková, Gabka Odstrčilová

Ilustrační fotografie:  flickr.com

Podobné příspěvky