Kam na jarní prázdniny? Přece do Lužánek

Jarní prázdniny se kvapem blíží a nejeden rodič přemýšlí, jaký program dětem v březnu vymyslet. Středisko volného času Lužánky nabízí jednoduché řešení: svěřte děti do rukou našich odborníků, kteří pro děti připravili na jarní prázdniny pestrý program. Děti budou mít o zábavu postaráno a rodiče si od svých ratolestí trošku oddechnou.

A jaký program si pracovníci Lužánek na týden od 11. do 19. března připravili? Děti se mohou těšit například na zimní hrátky, lyžování a jiná dobrodružství inspirovaná příběhem Kuky se vrací. Tábor Zalátaná zima aneb jarní prázdniny na Čeřínku pořádá pracoviště Lata.

Na příměstském táboře na motivy pohádky Ronja, dcera Loupežníka si děti užijí dobrodružství v přírodě nad zemí i pod zemí: „Ronja se narodila jedné bouřlivé noci, kdy blesk rozpůlil hrad jejího otce. Ronja se vrhá dobrodružství vstříc a nebojí se skal ani hlubokých lesů,“ láká dobrodruhy organizátorka Jana Sádlíková z pracoviště Liška.

Kdo miluje vaření a vše kolem jídla, ten se může těšit na tábor pro rodiče s dětmi i prarodiče s vnuky s názvem Hravě, zdravě a napříč generacemi. Kurz pořádá na pracovišti Lidická Jitka Godalová a malé i velké kuchaře naučí například výrobu ořechového mléka, rychléa zdravé svačinky i oblíbené raw pochoutky.

Pro malé zahradníky je opět připraven příměstský botanický tábor Papája pod dohledem Jirky Trávníčka, na kterém se děti naučí, jak pěstovat exotické rostliny a byliny. Pokud vaše děti zajímá, kolik toho sní taková masožravka, nezapomeňte je přihlásit. Malí chovatelé zase jistě ocení vycházky za zvířátky na táboře Zimní zvěřinec pod taktovkou pracoviště Linka.

Jarní prázdniny jsou v Lužánkách plné zajímavého programu a děti se u nás rozhodně nudit nebudou. Více informací o nabídce SVČ Lužánky v průběhu jarních prázdnin najdete na: http://www.luzanky.cz/prazdniny/?p=jarniPrazdniny.


Text: Anna Petrželková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky