Domů Pozvánky Týden výukových programů s tematikou města Brna

Týden výukových programů s tematikou města Brna

15.2.2017
Víte, kde je v Brně kamenná panna? Jaká strašidla se skrývají v brněnských uličkách? A proč se Brnu říkalo moravský Manchester? To vše se můžete dozvědět na tematickém týdnu školních výukových programů s názvem Brno – město, kde žijeme v režii SVČ Lužánky.

Středisko volného času Lužánky připravilo na termín od 27. února do 3. března tematický týden školních výukových programů, zabývajících se městem Brnem. Prostřednictvím interaktivních metod učení nabízí poutavé setkání s různými pohledy na život v Brně a okolí od současnosti až po doby dávno minulé. Program je připraven pro školy mateřsképrvní i druhý stupeň základních škol i pro středoškoláky. 

„Výukové programy rozvíjejí komunikační a sociální dovednosti, podporují schopnost přemýšlet v souvislostech, hledat příčiny a následky dějů a přejímat zodpovědnost za svět kolem nás. Cílem akce je nabídnout školám atraktivní téma a ukázat, že na výukové programy jsou Lužánky opravdovým odborníkem,“ komentuje tematický týden jeho koordinátorka Eva Musil Garzonová.

SVČ Lužánky každoročně nabízí školám více než stovku výukových programů na 11 pracovištích v Brně a okolí. „Na tematický týden je připraveno 22 programů, z nichž většina je zbrusu nových. Pokud je vybraný program již obsazen, vyučujícímu nevyhovuje termín nebo má zájem o jiné téma, není důvod k panice. Stačí nás kontaktovat a společně jistě najdeme vyhovující řešení,“ dodáva Garzonová. Kompletní celoroční nabídka výukových programů je k dispozici na stránkách www.luzanky.cz.

Brno – město, kde žijeme pořádá SVČ Lužánky od 27. února do 3. března na deseti pracovištích po celém Brně. Vyučující se mohou přihlašovat na brno-mestokdezijeme.luzanky.cz.


Text: Anna Petrželková, Libor Macák

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Print Friendly, PDF & Email

Mohlo by vás také zajímat