/

Andělské domino, Skutkovník a vánoční dekorace. Navštivte Ježíškovu zahradu na Lesné

Letošní podzim a zima nejsou vstřícné ke společným hromadným aktivitám, ale i tak se lužánecká pracoviště snaží zprostředkovat vánoční atmosféru na procházkách, online nebo jako v případě pracoviště Lesná, přímo v jejich zahradě na Milénově 13 v Brně. Přijďte si prohlédnout Ježíškova zahrada kdykoli od pátku 4. prosince do 23. prosince, kde najdete dřevěný betlém se spoustou vánočních aktivit.


DEKORACE NA STROMEČEK

Přineste svou ručně vyrobenou ozdobu a zavěste ji na stromeček v Ježíškově zahradě. Může to být baňka, vločka, šiška, sušený pomeranč či jiná přírodnina nebo origami. Nemáte dostatek materiálu? Pak můžete využít materiálu ve zdejší bedýnce, nazdobit Ježíškovi připravenou PAPÍROVOU BAŇKU (přímo na místě nebo si ji odnést domů) a pak zavěsit na některý ze stromečků.

 

JEŽÍŠKOVA POŠTA

Napište svůj dopis Ježíškovi a vhoďte ho do schránky umístěné na dřevěném kostelíku. Dopis můžete přinést z domu nebo vytvořit přímo na místě. Obálky, tužky a papíry budou k dispozici. A nezapomeňte zazvonit na zvonek ve zvoničce!

 

BETLÉMSKÁ HVĚZDIČKA

Zazpívejte Ježíškovi u kolébky písničku nebo koledu. A když mu podle připraveného návodu vytvoříte a poblíž zavěsíte dřevěnou hvězdičku (a zároveň s ní vhodíte do Ježíškovy pošty svou mailovou adresu), budete mít na Lesné na recepci připravené malinké překvapení. Ježíšek vám dá vědět na mail, jakmile si budete moct dáreček vyzvednout.

SKUTKOVNÍK

Vánoce jsou mimo jiné také období, ve kterém bychom, stejně jako po celý rok, měli myslet na druhé a pomáhat jim. Pokud cítíte, že byste rádi udělali nějaký dobrý skutek, vytáhněte si z našeho skutkovníku. Papírek se skutkem si nechte u sebe, abyste na jeho provedení nezapomněli.

A kdybyste chtěli další inspiraci, tak dobrý skutek neutek! Jen se schoval do čtyřiadvaceti políček lužáneckého adventního kalendáře.

ANDĚLSKÉ DOMINO

Na stromech před zahradami pracoviště Lesná najdete připravené jednoduché úkoly. Skládají se z otázky s vánoční tématikou a drobné pohybové aktivity pro celou rodinu. Pořadí otázek určují andělé umístění pod otázkou. Proto je zapotřebí pozorně sledovat drobné odlišnosti mezi anděli. Vždy ten druhý (pravý) anděl pod otázkou, musí být v následující otázce jako první (levý), podobně jako v dominu. Andílci se potmě neradi ukazují a tak si nezapomeňte vzít s sebou baterku.

Akce se může zúčastnit kdokoliv z řad široké veřejnosti.


Autorka textu: Romana Latová

Fotografie: Zuzana Císařová

Grafika: Jitka Weinerová

Podobné příspěvky