/

Video: Veselé tancování, které zabaví nejen předškoláky a předškolačky I.

Potřebujete klid na práci nebo si odpočinout, ale děti vám stále skáčou po hlavě? Předejte na chvíli štafetu Monči a Aničce, které s dětmi rády zadovádí. Taneční kreace jsou určené předškolákům a předškolačkám z oblíbeného kroužku Píďalky z lužáneckého pracoviště Lány. Ale zaručeně si je užijí i starší děti! 


Taneční školička Píďalky je kroužek pro děti předškolního věku, ve kterém rozvíjí dynamiku, učí se hýbat na rytmus, základní taneční kroky a hlavně si zábavně zacvičí. Vedou ho dvě lektorky Monika Vrátná a Anna Horáková v lužáneckém pracovišti Lány v Bohunicích.

„Děti se naučí krátké taneční sestavičky, moderní variace, básničky, říkadla i taneční hry. Ve výuce využíváme šátky, míčky, stužky, třásně, švihadla,“ doplnila Vrátná.

 

Co budete na tanečky potřebovat?

Jen pohodlné oblečení.

Na co se můžete těšit v prvním díle?

Ve videu si zatančíte tři jednoduché tanečky, které zvládnou i nováčci!

 

 

Píďalky I. – Pod dubem, za dubem

 

Kdo si pro vás připravil taneční video? Seznamte se s lektorkou Monikou Vrátnou

 

Monika Vrátná tančí už od dětských let. S tancem začala v Praze ve skupině, kde se věnovali hlavně westernu a cloggingu. V nejlepším se má přestat, tak se přestěhovala do malé vesničky poblíž Polné, kde v širokém okolí nebylo po takovém tanečním stylu vidu ani slechu. Proto ve 13 letech společně s maminkou založila taneční soubor. Začátky nebyly jednoduché, ale po absolvování mnoha školení, inspirována kreacemi z jiných tanečních oddílů, postupně rozvíjela i její skupinu. Další působiště byla taneční skupina ve Znojmě a v Brně. Vždy vybírala město ke studiu podle toho, zda tam je nějaká dobrá taneční skupina. Za tu dobu rozšířila svůj repertoár o moderní i fitness tance, po kterých je v současnosti největší poptávka. A vyzkoušela si také skotské, irské a mexické tance.

V lužáneckém pracovišti Lány v Bohunicích se věnuje sportu i tanci a přípravě akcí pro děti i veřejnost. Společně s Annou Horákovou, kterou můžete taky vidět na videu, vede kroužky pro předškoláky.


Tanečnice/lektorky na videu: Monika Vrátná a Anna Horáková

Autorka textu: Monika Vrátná,

Autor fotografií: Petr Šlapanský

Podobné příspěvky