Načerpejte energii na Relaxačním dnu v Lužánkách

Přesto, že jsou Lužánky známé především jako centrum s širokou nabídkou kroužků a prázdninových aktivit pro děti, dokážou nabídnout také kvalitní program těm, kdo školní brašnu odložili už před mnoha lety. Stejně jako vloni i letos mají návštěvníci Lužánek jedinečnou příležitost popustit uzdu své kreativitě v rukodělné tvorbě nebo se pohybově vydovádět na lekcích, které jsou speciálně sestavené pro dospělé i seniory. Středisko volného času Lužánky zve na druhý ročník Relaxačního dne v sobotu 8. dubna.

Relaxační den přinese nejen odpočinek, ale také nevšední zážitky, které návštěvníky pomohou naladit na svěží jarní notu. „Můžete si namalovat hedvábný šátek podle svých představ nebo se pustit do vlastnoruční výroby přírodní kosmetiky. Naučíte se péct klasické velikonoční pečivo podle tradičních receptů, můžete si uplést košíček z pedigu, zhotovit velikonoční věneček na dveře nebo jinou jarní dekoraci. A to zdaleka není vše. Na ty, kdo zvažují jarní očistnou kúru, čeká inspirace pro jarní dietu, dozvíte se více o regeneračních a sebeozdravných schopnostech našeho těla, a pod vedením šéfkuchaře vegetariánské restaurace Avátar Václava Dvořáka si připravíte skvělé vegetariánské pochoutky,“ láká návštěvníky organizátorka akce Eva Horká.

DSC_9397
Malování šátků s jarním motivem si budou moci návštěvníci vyzkoušet na letošním Relaxačním dnu v Lužánkách

Druhou část programu tvoří pohybové aktivity pod vedením zkušených lektorů Střediska volného času Lužánky. Na lekci klasické jógy, která využívá účinné dechové techniky, povzbudíte nejen své tělo, ale i mysl. Inspirovat se můžete také omlazujícím cvičením čínských císařů nebo kruhovými tanci. Pro opravdové labužníky je také připravena jóga smíchu a gongová lázeň.

Relaxační den představuje příležitost vyzkoušet si něco nového, strávit čas tvůrčím způsobem, uvolnit tělo i mysl pohybem a nabít se dobrou náladou. Vítaní jsou samozřejmě nejen rodiče, prarodiče a dospělá veřejnost, ale také děti od deseti let. Po celý den bude otevřená lužánecká kavárna L CAFFE, která nabídne teplé i studené nápoje, lehké jarní saláty a další zdravé občerstvení.

Informace o celé programové nabídce a o ceně vstupného získáte na webových stránkách akce, vzhledem k omezené kapacitě je nutné vybrané lekce předem rezervovat.


Text: Jolana Breitenbacherová

Fotografie: pixabay.com a archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky