V dubnu si v Lužánkách upletete pomlázku nebo vyzkoušíte jarní očistnou kúru

S aprílem přichází proměnlivé jarní počasí, končí půst a nastává období Velikonočních svátků, které letos připadnou na polovinu dubna. Středisko volného času Lužánky nabízí v dubnu pestrý program, který upoutá jak děti těšící se na pomlázku, tak i dospělé hlídající si na jaře linii. Malí koledníci si pomlázku upletou na velikonočních akcích Lesné i Lidické, dospělí si vyzkouší jarní očistnou kúru i jógu smíchu na Relaxačním dnu v Lužánkách.

V jarně-velikonočním duchu se ponese první aprílový víkend na pracovišti Lesná. Projít branou a slavnostně odemknout začínající roční období mohou návštěvníci akce Jaro na Lesné, která nabízí výtvarné i pohybové dílny s velikonoční tematikou pro děti i celé rodiny. O týden později mohou dospělí milovníci jógy, zdravého životního stylu i rukodělných aktivit načerpat energii na Relaxačním dnu v Lužánkách. Relaxační den letos na téma Jarní povzbuzení představuje úžasnou příležitost vyzkoušet něco nového, strávit čas tvůrčím způsobem, uvolnit tělo i mysl pohybem a nabít se dobrou náladou. Návštěvníkům přinese nejen odpočinek, ale také nevšední zážitky a jarní inspiraci,” láká návštěvníky organizátorka akce Eva Horká.

Jako každoročně i letos bude největší dubnovou akcí v Lužánkách Velikonoční domeček na Zelený čtvrtek. „Na pracovišti Lidická si návštěvníci budou moci po celý den vyrobit na několika dílnách jarní dekoraci, vyzkoušet si bosonohou stezku, pohladit živá kuřátka i králíčky nebo společně vyprovodit symbol zimy – Morenu,“ popisuje program Velikonočního domečku Gabka Odstrčilová z oddělení propagace.

DSC_0025
Malí i velcí návštěvníci Velikonočního domečku společně vyprovodí symbol zimy – Morenu.

Kdo chce duben začít aktivně, může se těšit také na zahájení nové sezóny Lanového centra Proud. Tento netradiční a sportovně-dobrodružný areál otevírá od prvního dubna na čtyřicet vysokých a nízkých překážek, čtrnáctimetrovou lezeckou věž a lanovku. Do prvních aprílových dní tak můžete s Lužánkami skočit rovnou po hlavě.


Text: Anna Petrželková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky