Zkraťte si čekání na Ježíška v Lužánkách

Jak si představujete pohodové Vánoce? Čas strávený s nejmilejšími, zvyky, tvořivé dílny, zimní radovánky a k tomu pohádky? V Lužánkách si s celou rodinou užijete kouzelnou adventní atmosféru ještě před příchodem Ježíška, a to na deseti místech v Brně a okolí. Stačí si vybrat podle programu nebo pracoviště, kde jsou vám Lužánky nejblíže. Více najdete na webu Vánoce s Lužánkami 2019.


    Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš, přišel s čertem na koláč. Jakou další znáte říkanku nebo písničku? Na čtyřech lužáneckých pracovištích se potkáte s Mikulášem, čertem, andělem a budete si hrát, tvořit a zpívat. Těšit se můžete i na nadílku.

    K Vánocům v Lužánkách odjakživa patří radost z tvoření a z vlastního výrobku, který možná potěší i vaše nejbližší pod stromečkem. Je libo náhrdelník či šperk z foukaných perel, krásné dárky ze dřeva, originální květináč, domácí kosmetika nebo vlastnoručně vyrobený adventní věnec? Až do půlky prosince můžete navštívit dílny na devíti lužáneckých pracovištích.

     Vánoce jsou také obdobím splněných přání. Sníte o tom, že roztočíte piruety na ledě, i když bude prosinec na blátě? Na Kluzišti Lesná si zabruslíte za každého počasí díky umělému povrchu, který tolik nestudí a při pádu méně bolí. Letos je nově připravený také plácek pro bruslaře-začátečníky, s více pomůckami a dobrotami v tamním bufetu.

    Tradičně největší vánoční akce bude opět na Lidické. Už 14. prosince si užijete Štědrý den se vším všudy! Bude se péct, chystat slavnostní prostírání, zdobit stromeček, vyrábět ozdoby i dárky, zpívat koledy, psát Ježíškovi, vyzkoušíte si spoustu zvyků a uvidíte živý Betlém se zvířátky. A budete moct navštívit také dobročinný obchůdek.


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

 

Podobné příspěvky