/ /

Polybus děti na školách vzdělává a baví. Pozvěte ho taky

Brno, Pozořice nebo Hustopeče. Pojízdný polytechnický kabinet neboli Polybus už třetí rok rozvíjel děti napříč Jihomoravským krajem. Chcete být další na řadě? Ozvěte se lužáneckým lektorům a domluvte termín na letošní podzim nebo příští jaro!


Kouzelné auto s lektory přiveze nářadí, pomůcky a připraví program na míru přímo před vaší školou, v tělocvičnách nebo v zastřešených prostorách. Ať už vyberete práci se dřevem, elektřinou, textilem, téma recyklace či přírody, děti budou nadšené. Malí i velcí účastníci nejvíce oceňují práci na konkrétním projektu a hmatatelný výrobek ze dřeva nebo jiných materiálů.

Pro většinu dětí byla zatím nejzajímavější práce s reálnou pilkou a pilníkem. Samozřejmě je baví také práce se stojanovou vrtačkou, pájkou do dřeva, výřez lupénkovou pilkou a  pájení elektrických obvodů. Připravujeme i termotisk pomocí termolisu,” zmínila metodička a lužánecká lektorka Miroslava Dančáková.

Lužánečtí lektoři rozvíjí technické myšlení a podnikavost  především u školáků na prvním i druhém stupni základní školy, programy jsou vhodné i pro předškoláky. A v polytechnice se mohou vzdělávat i pedagogové a pedagožky v kurzu Polypikle. 

Školy, které navštívíme jsou velmi spokojené. Program oceňují zejména pedagogové, kteří díky Polybusu sbírají inspiraci pro svoji vlastní výuku. Máme školy, kam jezdíme pravidelně a za to jsme moc rádi. Také proto se letos zaměříme i na nove výrobky, abychom měli školám stále co nabídnout,“ doplnila koordinátorka projektu Polybus do škol Dominika Pudilová.

„Ucelený, perfektní, krátký výklad, jasné pokyny, rady, pomoc, prostě super! Máte můj obdiv, že jste vše zvládli v klidu a s úsměvem!“
Učitelky ze ZŠ a MŠ Vlasatice

„Chtěl bych poděkovat všem Vašim lektorům za perfektní, vstřícný  a zodpovědný přístup k získávání polytechnických a elektrických dovedností našich žáků na  škole v  obci Vlasatice  dne 12. dubna 2024. Váš POLYBUS měl u všech zúčastněných žáků velmi pozitivní odezvu. Prosím tlumočte toto poděkování zúčastněným lektorům. Budeme těšit na účast Polybusu v dalším školním roce.“
Karel Koryťák, učitel ze ZŠ a MŠ Vlasatice

Polybus vyjíždí několikrát do měsíce na jaře od dubna do června a na podzim v září a říjnu. Preferované jsou pondělky a pátky. Letos zbývají poslední volná místa. Možnost rezervace termínu a další informace včetně kontaktu najdete na webu polybus.luzanky.cz. 
 
 
 
 

 
Autorka: Kristýna Kolibová, Dominika Pudilová
Fotografie: Archiv SVČ Lužánky
 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *