/

Květen v Lužánkách patří rodinám

Festival LoukaFest, předporodní kurz, program v Jurkovičově vile, Den otevřených kroužků v LUSKu, rodinná Arteria, pravidelné herny, divadelní přehlídka a venkovní sportoviště. Pro současné a budoucí rodiče s dětmi jsou připravené zábavné i vzdělávací akce v lužáneckých pracovištích na různých místech v Brně. Naplánovat můžete s Lužánkami i oslavu narozenin!


Rodinný LoukaFest a Tajemství pavučiny v Jurkovičově vile
  • nutné přihlášení a vstupenka

Oblíbený LoukaFest na Vinohradech pořádá lužánecké pracoviště Louka v sobotu 18. května. Těšit se můžete na vystoupení, soutěže, hry, malování na obličej a různá stanoviště s tvořením, sportem i hudbou. Ve stejný den se chystá také Tajemství pavučiny v Jurkovičově vile. Lektorky z lužáneckého pracoviště Lata ve spolupráci s městskou částí Žabovřesky vás zvou na pohádkový příběh s úkoly pro děti, tvořením a historií o vile. Na obě akce si můžete koupit lístek v předprodeji na obchod.luzanky.cz.

 

Den otevřených kroužků v LUSKu, Arteria na Lysce a divadelní přehlídka na Lidické
  • bez přihlášení a zdarma

Už jste se byli podívat v lužáneckých sklenících a polytechnických učebnách LUSK u pracoviště Lidická? Máte jedinečnou příležitost v pátek 24. května na Den otevřených kroužků v LUSKu. Kromě prohlídky jedinečných prostor se zvířátky a rostlinami budou na programu dílny, „drezurní“ vystoupení koz a ukázky práce s králíčky z kroužku Králičí hop!
Lužánecké pracoviště Lyska v Novém Lískovci pořádá akci Arteria pro rodiny s dětmi v pondělí 27. května! Užijete si tvořivé dílny, divadelní i hudební představení, výstavu výtvarných a keramických děl od dětí z kroužků a raut od lužáneckých kulinářů.
Na konci měsíce vás čeká také nesoutěžní přehlídka divadelních souborů – 30. května až 2. června Brnkání na Lidické!

 

Do Duplo herny s nejmenšími a na oslavu do kavárny L Caffé na Lampě
  • nutné přihlášení

Hledáte hernu pro děti, kam byste mohli chodit, když máte zrovna čas, nebo i pravidelně? Anebo sháníte prostory pro dětskou oslavu? Odpověď je jasná! Duplo herna se spoustou kostiček pro nejmenší děti s doprovodem každé pondělí od 14.30 v lužáneckém pracovišti Labyrint v Bohunicích. A na slavnostní příležitosti s dětmi je nejlepší kavárna a herna L Caffé v lužáneckém pracovišti Lampa v Bohunicích.

 

Kurz pro budoucí rodiče i zájemce o japonskou Ikebanu
  • nutné přihlášení

Čekáte vy nebo někdo z vašeho okolí miminko? Přijďte na víkendový kurz Čekáme miminko 24.-26. května v lužáneckém pracovišti Lata v Žabovřeskách. Maminky i tatínci se prakticky připraví na péči o děťátko a dozví se vše o porodu, kojení a šestinedělí.
Jaro v Lužánkách je také ve znamení květin! A ne jen tak ledajakých. Vyzkoušíte si japonské umění v Kurzu aranžování ikebany pod vedením lektorky Jany Böhm Koshu. Přidejte se 18.-19. května v lužáneckém pracovišti Lidická.

 

Venkovní sportoviště pro všechny malé i velké sviště
  • o víkendu přijďte a bavte se i bez objednání

Kde si zadovádí malí i velcí? V Lanovém centru PROUD Brno na Lesné a v Minigolfu Liška v Bílovicích nad Svitavou. Lanáč nabízí pro širokou veřejnost sebejištění, lanovky, skok na hrazdu, týmovou lukostřeleckou hru Arrow game Lesná a program pro děti Po
stopách veverky. Na minigolfu zase poznáte příběh o Lišce Bystroušce a užijete si outdoorové hry. Více na luzanky.cz.

 


Autorka: Kristýna Bejčková
Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *